این سایت سعی دارد سایت های برتر سراسر ایران را معرفی کند ما با نمایش دادن پیش نمایشی از سایت، کاربران را به دیدن کامل مطالب سایت های معرفی شده دعوت میکنیم فلذا هیچ لینک، عکس، و متنی از سایت های معرفی شده کپی نمیشود.

  کامرون در کدام قاره است

  دسته بندی :
  1. نکس
  2. مطالب سایت

  مهدی

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  کامرون در کدام قاره است را از این سایت دریافت کنید.

  اطلاعات کلی کامرون ( جمعیت

  اطلاعات کلی درباره کشور کامرون و آشنایی با مواردی همچون اقتصاد، جغرافیا، حکومت، مشاهیر، قوانین، فرهنگ و رسوم اجتماعی این کشور در وب سایت موسسه مهاجرتی گوتوتی آر

  کشور کامرون

  کشور کامرون در بخش میانه‌‎ی آفریقا قرار دارد و پایتخت آن شهر یائونده است. جمعیت این کشور حدود ۲۴.۰۵ میلیون نفر اعلام شده است و مردم این کشور به زبان فرانسوی و انگلیسی صحبت می‎کنند. واحد پول کامرون فرانک آفریقایی است. یائونده پایتخت این کشور است، بزرگترین شهر در کامرون دوالا نام دارد. این کشور به طور کلی به عنوان لولای آفریقا معروف است، این کشور در کنار خلیج بیافرا قرار دارد و از سمت غرب با نیجریه همسایه است. مساحت کشور کامرون ۴۷۵.۴۴۲ کیلومتر مربع است و البته که به طور کلی آب و هوای این کشور استوایی بوده و ساحل داغ و بارانی دارد. واردات از کشور چین به کشور کامرون بیشتر در زمینه ماشین آلات و همینطور تجهیزات الکترونیک آن است. وضعیت سوخت و مواد غذایی در کشور کامرون نیز از سوی کشورهای فرانسه و نیجریه ارزیابی شده است به طور کلی واردات از کشور چین به کشور کامرون مشخص است.

  نام انگلیسی: Cameroon

  پایتخت: یائونده نوع حکومت: جمهوری قاره: آسیا

  زبان رسمی: فرانسوی / انگلیسی

  زبان‌های رایج: زبان‎های محلی

  جمعیت: بیش از 24.05 میلیون در سال 2017

  واحد پولی: فرانک آفریقای میانه CFA هرCFA معادل 0.0017 دلار آمریکا

  منطقه زمانی: UTC+1 (WAT)

  پیش‌شماره کشور: 00237

  پسوند دامنه وب‌سایت‌ها: .cm

  زندگی در کامرون سفر به کامرون تحصیل در کامرون مهاجرت به کامرون

  کشور کامرون در بخش میانه‎ی آفریقا قرار دارد و پایتخت آن شهر یائونده است. جمعیت این کشور حدود ۲۴.۰۵ میلیون نفر اعلام شده است و مردم این کشور به زبان فرانسوی و انگلیسی صحبت می‎کنند. واحد پول کامرون فرانک آفریقایی است. یائونده پایتخت این کشور است، بزرگترین شهر در کامرون دوالا نام دارد. این کشور به طور کلی به عنوان لولای آفریقا معروف است، این کشور در کنار خلیج بیافرا قرار دارد و از سمت غرب با نیجریه همسایه است.

  مقدمه

  مساحت کشور کامرون ۴۷۵.۴۴۲ کیلومتر مربع است و البته که به طور کلی آب و هوای این کشور استوایی بوده و ساحل داغ و بارانی دارد. واردات از کشور چین به کشور کامرون بیشتر در زمینه ماشین آلات و همینطور تجهیزات الکترونیک آن است. وضعیت سوخت و مواد غذایی در کشور کامرون نیز از سوی کشورهای فرانسه و نیجریه ارزیابی شده است به طور کلی واردات از کشور چین به کشور کامرون مشخص است.

  وضعیت تولید ناخالص داخلی در کشور کامرون ۳۸.۵۰ میلیارد دلار آمریکا ارزیابی شده است، وضعیت نرخ بیکاری در این کشور نیز ۳.۴۰ درصد ارزیابی شده است؛ البته که این نرخ بیکاری به مراتب بالا بوده و دولت می‌بایست برای بهبود وضعیت اقتصادی کشور کامرون شرایط درآمدی بهتری را فراهم سازد. وضعیت PPP تولید ناخالص داخلی سرانه در این کشور نیز ۳۳۵۲.۱۰ دلار ارزیابی شده است.

  موازنه‌های تجاری در کشور کامرون ۱۰۸۹.۵۰- میلیارد فرانک بوده و وضعیت حساب جاری در این کشور نیز ۷۳۰.۰۰- میلیارد FCFA است. شاخص تروریسم در کشور کامرون ۶.۶۲ درصد است. وضعیت تولید صنعتی در کشور کامرون ۰.۵۰ درصد است و وضعیت سرعت اینترنت در این کشور ۲۲۹۲.۳۹ KBps اعلام شده است. شاخص رقابتی در این کشور ۴۶.۰۲ امتیاز داشته و رتبه رقابتی کامرون، ۱۲۳.۰۰ است. آسانی کسب و کار در این کشور ۱۶۶.۰۰ است

  اقتصاد و منابع مالی و درآمدی کامرون

  وضعیت تولید ناخالص داخلی در کشور کامرون ۳۸.۵۰ میلیارد دلار آمریکا ارزیابی شده است، وضعیت نرخ بیکاری در این کشور نیز ۳.۴۰ درصد ارزیابی شده است؛ البته که این نرخ بیکاری به مراتب بالا بوده و دولت می‌بایست برای بهبود وضعیت اقتصادی کشور کامرون شرایط درآمدی بهتری را فراهم سازد. در این کشور مردم در بخش‌های جنوبی زیر خط فقر هستند.

  صادرات کشور کامرون بیشتر در زمینه نفت خام و محصولات پتروشیمی صورت گرفته است؛ به عنوان مثال صادرات الوار از کشور کامرون به کشور اسپانیا در سال‌های گذشته امتیاز خوبی داشته است. صادرات دانه‌های کاکائو از کشور کامرون به ایتالیا در وضعیت درستی قرار گرفته است و مشخص است که صادرات قهوه از این کشور به کره جنوبی از دیگر موارد بسیار پر اهمیت محسوب می‎شود، اقتصاد و منابع مالی زیادی در این کشور دیده می‎شود و وضعیت اقتصادی در کشور کامرون در دوره‌های زمانی مختلف ارزیابی شده است. صادرات محصولاتی مانند پنبه و مشتقات آن نیز به کشورهای آسیایی دیده می‎شود.

  واردات از کشور چین به کشور کامرون بیشتر در زمینه ماشین آلات و همینطور تجهیزات الکترونیک آن است البته که مسیر واردات در این کشور در راستای تجهیزات دقیقی دیده می‎‌شود، وضعیت سوخت و مواد غذایی در کشور کامرون نیز از سوی کشورهای فرانسه و نیجریه ارزیابی شده است. جمعیتی که اخیرا برای ثبت شرکت کشور کامرون را انتخاب کرده‌‎اند، بیشتر از سال‌های گذشته اعلام شده است و هدف اصلی تولیدات مشخص در این کشور در زمینه‌های اقتصادی خواهد بود.

  رنکینگ جهانی در کلیه زمینه های کامرون

  نرخ رشد تولید ناخالص داخلی در کشور کامرون به ۴.۲۰ درصد رسیده است. وضعیت تولید ناخالص داخلی در کشور کامرون نیز ۳۸.۵۰ میلیارد دلار امریکا است. تولید ناخالص داخلی سرانه در این کشور نیز ۱۴۹۷.۸۰ دلار آمریکا براورد شده است. وضعیت PPP تولید ناخالص داخلی سرانه در این کشور نیز ۳۳۵۲.۱۰ دلار ارزیابی شده است.

  موازنه‌های تجاری در کشور کامرون ۱۰۸۹.۵۰- میلیارد فرانک بوده و وضعیت حساب جاری در این کشور نیز ۷۳۰.۰۰- میلیارد FCFA است. حساب جاری به تولید ناخالص در این کشور نیز در وضعیت ۳.۲۰- درصدی ارزیابی شده است. صادرات و واردات در این کشور وضعیت ۱۸۸۱.۹۰ و ۲۹۷۱.۴۰ درصدی قرار دارند. ذخایر طلا در این کشور نیز به میزان ۰.۰۰ تن اعلام شده است. شاخص تروریسم در کشور کامرون ۶.۶۲ درصد است.

  وضعیت تولید صنعتی در کشور کامرون ۰.۵۰ درصد است و وضعیت سرعت اینترنت در این کشور ۲۲۹۲.۳۹ KBps اعلام شده است. شاخص رقابتی در این کشور ۴۶.۰۲ امتیاز داشته و رتبه رقابتی کامرون، ۱۲۳.۰۰ است. آسانی کسب و کار در این کشور ۱۶۶.۰۰ است. هزینه‌های مصرف کننده در کشور کامرون در سال‌های اخیر رشد زیادی نداشته است، در این زمینه دولت از بهترین اصول و شواهد استفاده کرده است.

  نوع حکومت و ساختار سیاسی کامرون

  رئیس جمهور در کشور کامرون قدرت را در دست گرفته است و همه نیروهای دولتی از سوی نخست وزیر تا استانداران توسط رئیس جمهور مشخص می‌‎شوند. وضعیت فساد مالی بالایی در بین دولتمردان کشور کامرون دیده می‎‌شود و در سال ۱۹۹۷ در این کشور قوانین مقابله با مفاسد اقتصادی تصویب و اجرا شده است.

  منبع مطلب : go2tr.co

  کامرون

  کامرون

  مختصات: ۶° شمالی ۱۲° شرقی

  از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد

  جمهوری کامِرون

  (فرانسوی)   (فولانی)

  Cameroon پرچم نشان رسمی

  شعار: 

  "Paix – Travail – Patrie" (فرانسوی)

  "آشتی - کار - میهن"

  سرود: 

  (فرانسوی)

  (انگلیسی: "ای کامرون مهد نیاکان ما")

  0:59 پایتخت یائونده[۱]

  ۳°۵۲′ شمالی ۱۱°۳۱′ شرقی

  بزرگترین شهر دوالا[۱]

  زبان(های) رسمی زبان انگلیسی

  زبان فرانسوی

  زبان(های) محلی Cameroonian Pidgin English, زبان فولانی، Ewondo, Camfranglais

  گروه‌های قومی

  ۳۱٪ Cameroon Highlanders

  ۱۹٪ بانتو ۱۱٪ کیردی ۱۰٪ فولانی ۸٪ بانتو ۷٪ Eastern Nigritic

  ۱۳٪ سایر آفریقایی‌ها

  <۱٪ غیر آفریقایی

  نام(های) اهلیت Cameroonian

  حکومت حکومت متمرکز نظام حزب حاکم نظام نیمه‌ریاستی جمهوری

  • رئیس‌جمهور پل بیا • نخست‌وزیر جوسیف نگوت قوه مقننه پارلمان • مجلس اعلا مجلس سنا • مجلس سفلا مجلس ملی استقلال از فرانسه • اعلام استقلال ۱ ژانویه ۱۹۶۰

  • پذیرفته شده سازمان ملل متحد

  ۲۰ سپتامبر ۱۹۶۰ • اتحاد با

  British Cameroons سابق

  ۱ اکتبر ۱۹۶۱ مساحت • کل

  ۴۷۵٬۴۴۲ کیلومتر مربع (۱۸۳٬۵۶۹ مایل مربع) (53rd)

  • آبها (٪) ۰٫۵۷ جمعیت • برآورد سال ۲۰۲۰ ۲۶٬۵۴۶٬۰۰۰ (56th) • تراکم

  ۳۹٫۷ بر کیلومتر مربع (۱۰۲٫۸ بر مایل مربع) (۱۶۷ام)

  تولید ناخالص داخلی (GDP)  برابری قدرت خرید (PPP) برآورد ۲۰۱۸

  • کل

  $۹۵٫۰۶۸ بیلیون[۲] (۹۳ام)

  • سرانه $۳٬۸۲۰[۲] (۱۵۲ام)

  تولید ناخالص داخلی (GPD) (اسمی) برآورد ۲۰۱۸

  • کل

  $۳۸٫۴۴۵ بیلیون[۲] (۹۸ام)

  • سرانه $۱٬۵۴۴[۲] (۱۵۲ام)

  شاخص جینی (۲۰۱۴) ۴۶٫۶[۳]

  شاخص توسعه انسانی (۲۰۱۸)  ۰٫۵۶۳[۴]

  ۱۵۰ام

  واحد پول فرانک سی‌اف‌ای آفریقای میانه (XAF)

  منطقه زمانی یوتی‌سی+۱ (WAT)

  جهت رانندگی راست

  پیش‌شماره تلفنی +237

  دامنه سطح‌بالا .cm

  These are the titles as given in the , Article X (English توسط Wayback Machine (بایگانی‌شده ۲۸ فوریه ۲۰۰۶) and French توسط Wayback Machine (بایگانی‌شده ۲۸ فوریه ۲۰۰۶) versions). 18 January 1996. The French version of the song is sometimes called , as in Swarovski Orchestra (2004). . Koch International Classics; and the English version "O Cameroon, Cradle of Our Forefathers", as in DeLancey and DeLancey 61.

  کامِرون با نام رسمی جمهوری کامِرون (به انگلیسی: the Republic of Cameroon) کشوری است در باختر آفریقاست که از باختر با نیجریه و از خاور با چاد و جمهوری آفریقای مرکزی و از جنوب با جمهوری کنگو، گابن و گینهٔ استوایی همسایه است و همچنین از باختر به اقیانوس اطلس پیوند می‌خورد.

  پایتخت کامرون یائونده است. جمعیت این کشور درحدود ۲۶٬۵۴۶٬۰۰۰ نفر[۵] و زبان‌های رسمی آن فرانسوی و انگلیسی است. واحد پول این کشور فرانک آفریقای مرکزی است. یائونده پایتخت کشور، ۱٬۸۰۰٬۰۰۰ نفر جمعیت دارد؛ بزرگ‌ترین شهر کامرون اما دوالا با ۱٬۹۰۶٬۰۰۰ نفر جمعیت است. در کامرون در حدود ۲۰۰ گروه زبانی مختلف زندگی می‌کنند.

  کامرون در سال ۱۸۸۴ مستعمره آلمان شد. پس از جنگ جهانی اول منطقه کامرون میان فرانسه و بریتانیا تقسیم شد. بخش تحت کنترل فرانسه در تاریخ یکم ژانویه ۱۹۶۰ از این کشور مستقل شده و جمهوری کامرون نام گرفت و بخش جنوبی که در کنترل بریتانیا بود در سال ۱۹۶۱ به جمهوری کامرون پیوست.

  کامرون در مقایسه با دیگر کشورهای آفریقایی از ثبات اقتصادی و اجتماعی نسبی برخوردار است. این امر باعث شده تا کشاورزی، راه‌سازی، راه‌آهن، و صنایع بزرگ نفت و چوب پیشرفت داشته باشد. با این وجود بخش بزرگی از شهروندان این کشور هم‌چنان در فقر به‌سر می‌برند.

  قدرت در این کشور از سال ۱۹۸۲ در دست پل بیا، رئیس‌جمهوری تمامیت‌خواه کشور است که با حزب جنبش دموکراتیک خلق خود حکومت می‌کند.

  تاریخ[ویرایش]

  مقالهٔ اصلی: تاریخ کامرون

  نخستین ساکنان کامرون، از اهالی قبیلهٔ بانتو بوده‌اند، پس از آن در سدهٔ ۱۸ و ۱۹ میلادی قبایل عمدتاً مسلمان فولانی در کامرون ساکن شدند.

  در ۱۸۸۴، آلمان کامرون را تحت‌الحمایهٔ خود اعلام کرد؛ ولی پس از جنگ جهانی اول، اتحادیهٔ ملل سرپرستی ۸۰٪ از خاک کامرون را به فرانسه و ۲۰٪ همسایه با مرز نیجریه را به بریتانیا واگذار کرد. کامرون فرانسوی در ۱۹۶۰ استقلال یافت. به دنبال همه‌پرسی در ۱۹۶۱ قسمت شمالی کامرون بریتانیا با نیجریه ادغام شد؛ قسمت جنوبی با سرزمین فرانسوی سابق حکومتی فدرال تشکیل داد. در ۱۹۷۲ کشوری واحد جایگزین فدراسیون شد. در ۱۹۹۲ زمانی که انتخابات چند حزبی برگزار گردید، کثرت گرایی سیاسی مجدداً فعال شد.

  در سال ۱۹۴۶ و تأسیس سازمان ملل متحد، کامرون تحت تولیت این سازمان دارای خودگردانی داخلی شد. در میان سال‌های ۱۹۵۵ تا ۱۹۵۸ کامرون عرصهٔ درگیری‌های خونین برای بدست آوردن استقلال کامل از فرانسه بود، رهبری جنبش استقلال طلبانهٔ کامرون را، جان فونچا از حزب دموکراتیک ملی کامرون بر دوش داشت. سرانجام پس از نزدیک به یک دهه خشونت و خونریزی، در ۱ ژانویهٔ ۱۹۶۰ کامرون از فرانسه اعلام استقلال کرد و احمدو آهیجو در ۲۰ مه ۱۹۷۲ به عنوان نخستین رئیس‌جمهور کامرون برگزیده شد. هم‌اکنون روز ۲۰ مه در کامرون به عنوان «روز جمهوری» شناخته می‌شود و پس از احمدو آهیجو در سال ۱۹۸۲ پُل بیا بر جای او نشست.

  در ژوئن ۲۰۰۰، بانک جهانی با اختصاص ۳٫۷ میلیارد دلار به کامرون به منظور احداث خط لولهٔ نفت از چاد به میدان‌های نفتی کامرون واقع در سواحل غربی این کشور موافقت کرد. در اوت ۲۰۰۶، کامرون و نیجریه بر سر مالکیت شبه جزیرهٔ نفت خیز باکاسی با یکدیگر اختلاف پیدا کردند که این مشکل توسط دادگاه داوری بین‌المللی با اعلام رای رعایت تساوی طرفین در تملک شبه جزیرهٔ باکاسی پایان یافت. در حال حاضر نیز کامرون اختلافاتی مرزی با چاد بر سر سهم هر کدام بر دریاچهٔ چاد دارد. در ۶ نوامبر ۱۹۸۲، پُل بیا به عنوان رئیس‌جمهور و در ۸ دسامبر ۲۰۰۴ نیز افرائیم اینونی به سمت نخست‌وزیر کامرون انتخاب شدند.

  منبع مطلب : fa.wikipedia.org

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 7 روز قبل
  4

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  برای پاسخ کلیک کنید