این سایت سعی دارد سایت های برتر سراسر ایران را معرفی کند ما با نمایش دادن پیش نمایشی از سایت، کاربران را به دیدن کامل مطالب سایت های معرفی شده دعوت میکنیم فلذا هیچ لینک، عکس، و متنی از سایت های معرفی شده کپی نمیشود.

  کدام رنگ تارا بهتر است

  دسته بندی :
  1. نکس
  2. مطالب سایت

  کدام رنگ تارا بهتر است را از این سایت دریافت کنید.

  پرطرفدارترین رنگ ها در بازار خودرو

  رنگ خودرو همیشه جزو مهم ترین معیارهای انتخاب خودرو بوده است که اصولا بعد از انتخاب نوع خودرو مطرح می شود. در رابطه با رنگ خودروها در بازار ایران می توان این چنین گفت که بازار شبیه به یک صفحه سیاه و سفیدی است که رنگ‌های غیر سیاه و سفید در آن به ندرت دیده می شود.

  خانه مطالب سايت اخبار خودرویی ایران پرطرفدارترین رنگ ها در بازار خودرو

  پرطرفدارترین رنگ ها در بازار خودرو

  بروزرسانی در: جمعه 18 آبان 97 ساعت 00:36

  رنگ خودرو همیشه جزو مهم ترین معیارهای انتخاب خودرو بوده است که اصولا بعد از انتخاب نوع خودرو مطرح می شود. در رابطه با رنگ خودروها در بازار ایران می توان این چنین گفت که بازار شبیه به یک صفحه سیاه و سفیدی است که رنگ‌های غیر سیاه و سفید در آن به ندرت دیده می شود.

  آمار و ارقام منتشر شده از فروش خودروها در کشور نشان دهنده آن است که خودروهای صفر فروش رفته در بازار و کمپانی های خودروسازی از رنگ‌های سفید و سیاه بوده است و رنگ‌های دیگر سهم کمتری را به خود اختصاص می دهد.

  شاید با خود بگویید که بقیه کشورها از این قضیه مستثنی هستند اما این چنین نیست و طبق آمار به دست آمده، بازار خودرو کشورهای دیگر نیز در سال های اخیر شاهد روی آوردن خریداران به رنگ‌های کلیشه ای است. علاقه مندی به این رنگ های روتین به گونه ای است که طبق آمارهای کمپانی Axalta که یکی از تامین کنندگان رنگ خودروهای معروف بین‌المللی است، در یک سال گذشته بالغ بر ۷۷ درصد خودروهای تولید شده با رنگ سفید، نقره‌ای و مشکی بوده است که این سه رنگ ترکیب تصویر سیاه و سفیدی است که عموما در بازار خودروهای خارجی موجود در کشور نیز شاهد آن هستیم.

  تحلیل گران حوزه خودرو بر این باورند که این انتخاب رنگ‌ها ناشی از بی‌حوصلگی و تنبلی مشتریان است چرا که می‌خواهند خودرویی را خریداری کنند که وارد چالش انتخاب رنگ نشده و پاسخگوی انتخاب خود نباشند.

  بخش دیگر این آمار و ارقام، فروش ۳۷ درصدی خودروهای سفید رنگ را نشان می دهد که سهم بالایی از خودروهای تولیدی را شامل می شود. پس از این رنگ، رنگ مشکی وجود دارد که با فروش ۱۸ درصدی در رتبه بعدی قرار دارد. رنگ‌های نقره‌ای و خاکستری نیز دیگر رنگ هایی هستند که توانسته اند با فروش ۱۱ درصدی رتبه‌های بعدی را به خود اختصاص بدهند. این آمارها حاکی از سلیقه بسیار ساده مشتریان در انتخاب رنگ‌های مختلف است در حالی که رنگ‌های شادتری از جمله قرمز، آبی، سبز، نارنجی، بنفش و …. می توانست جایگزین این موارد باشد و رنگ و طراوت بهتری به خیابان‌های شهرها و کشورهای مختلف ببخشد.

  نکته تاسف بار اینجاست که سال قبل ششمین سالی بود که رنگ سفید در بین خودروهای تولید شده رتبه یک را از آن خود می کرد و بیشترین فروش را در بین خودروهای فروخته شده، داشت. البته پیش از این شش سال رنگ نقره‌ای صدر نشین خودروهای فروخته شده بود و با وجود اینکه رنگ شادی به نظر نمی‌رسید، ولی از سیاه و سفید شدن بیش از حد خودروها جلوگیری می‌کرد ولی ورود بیش از حد خودروهای سفید در ۶ سال گذشته موجب شده است که تعداد خودروهای سفید رنگ در بازار خودروها افزایش یابد.

  نکته امیدوارکننده در مورد بازار خودروهای کشورهای دیگر، بازار آمریکای شمالی است که رنگ‌های قرمز و آبی پس از رنگ‌های سفید و مشکی سهم ۲۰ درصدی را به خود اختصاص داده است و آمار فروش بسیار بالایی را دارا می باشد.

  با توضیحاتی که داده شد شاید متوجه شده باشید که چرا رنگ‌های سفید و سیاه در بازار خودروهای داخلی و همچنین خودروهای تولید شده در کشور، از استقبال بالایی برخورداراست. البته باید به این هم اشاره کرد که کیفیت رنگ خودروهای داخلی نیز در این انتخاب‌ها موثر است. اما به صورت خلاصه باید گفت بازار خودروهای خارجی و داخلی بیش از این که به یک محیط رفاهی جذاب تبدیل شود، به یک فیلم سیاه و سفیدی تبدیل شده است که هر فردی را به خارج شدن از آن تشویق می‌نماید.

  منبع مطلب : z4car.com

  قیمت رنگ های سفارشی و سرامیک بدنه تارا ایران خودرو چقدر است؟

  اما درباره هزینه آن صحبتی نشد. به تازگی قیمت رنگ های سفارشی و سرامیک بدنه تارا ایران خودرو مشخص شده است.

  قیمت رنگ های سفارشی و سرامیک بدنه تارا ایران خودرو چقدر است؟

  نوشته سینا عطایی

  5 ماه قبل | بدون دیدگاه | اخبار داخلی، حتما بخوانید، خودرو

  بیا اینستاگرام بیا تلگرام بیا توییتر

  ایران خودرو تلاش دارد تا محصول جدید خود یعنی تارا را با بهتری ارایه کند. یکی از این خدمات شامل رنگ سفارسی و سرامیک بدنه می شود. پیش از این ایران خودور این طرح را اطلاع رسانی کرده بود اما درباره هزینه آن صحبتی نشد. به تازگی قیمت رنگ های سفارشی و سرامیک بدنه تارا ایران خودرو مشخص شده است.

  قیمت رنگ های سفارشی و سرامیک بدنه تارا

  خب ابتدا بیاید ببینیم اصلا چه رنگ هایی، رنگ های سفارشی تارا ایران خودرو هستند؟ آنطور که مشخص شده است در حال حاضر ۳ رنگ به صورت سفارشی برای IKCO Tara ارایه می شود که عبارت اند از:

  ۱- نقره ای تیتانیوم ۲- سورمه ای متال ۳- قهوه ای کاردو

  همچنین ۲ رنگ دیگر هم در لیست اعلامی اولیه وجود دارد اما در این بازه زمانی به حواله داران پیشنهاد داده نشده است که شامل موارد زیر است:

  ۴- قهوه ای روشن ۵- قرمز ونیزی

  اگر می خواهید ببینید این رنگ ها دقیقا چه رنگ هایی هستند، خب متاسفانه فعلا ایران خودرو هیچ تصویر رسمی از آن ها ارایه نمی کند. همانطور که حتی از ۵ رنگ اصلی تارا کاتالوگ تصویری رسمی وجود ندارد. بد نیست رنگ های رسمی کارخانه تارا را هم با هم مرور کنیم:

  ۱- سفید ۲- مشکی ۳- خاکستری ۴- آبی کبود ۵- آبی رویال

  به این ترتیب تارا در حال حاضر دارای ۱۰ رنگ رسمی کارخانه ای است. 

  بسیار خوب، اگر رنگ های سفارشی را با پوشش نانوسرامیک برای تارا سفارش بدهیم، چقدر به قیمت خودرو (در کارخانه) اضافه می شود؟

  رنگ های سفارشی تارا ایران خودرو

  طبق تصویر بالا که برای حواله داران تارا نمایش داده شده است، مبلغ ۱۲ میلیون و ۶۵۰ هزار تومان برای رنگ سفارشی و پوشش نانوسرامیک بنده تارا به مبلغ کلی آن اضافه می شود.

  این در حالی که است که در وب سایت آپکو هزینه سرامیک بدنه تارا (بدون رنگ سفارشی) برابر ۶ میلیون و ۳۵۰ هزار تومان است.

  هزینه نانوسرامیک بدنه تارا توسط آپکو بدون رنگ سفارشی

  اصلا پوشش نانوسرامیک چیست؟

  نانو سرامیک، نوعی پلیمر مایع است که در عین سختی، تمام بدنه خودرو را پوشش می دهد و به نوعی با سطح رنگ روی بدنه خودرو پیوند شیمیایی و مکانیکی برقرار کرده و مثل یک سپر محافظ عمل می نماید.

  پوشش نانو سرامیک یک لایه محافظ با ماندگاری طولانی مدت است. پوشش سرامیک بدنه خودرو، سطح بدنه ماشین را آب گریز می کند و شست و شوی راحت و سریع بدنه، مزیت دیگر استفاده از این محصول می باشد.

  پوشش نانوسرامیک خودرو روشی برای حفظ زیبایی و شفافیت رنگ خودرو است که در عین حال، موجب دوام رنگ و جلوگیری از کدرشدگی آن در طول زمان میشود. این روش نسبت به سایر روشها مانند واکس و پولیش خودرو، بادوامتر و مطمئن تر است و با توجه به عمر بالای آن نسبت به سایر روش ها، در درازمدت میتواند از نظر اقتصادی نیز توجیه پذیر باشد. ضمن اینکه با اعمال این پوشش توسط ایران خودرو ، خللی در گارانتی رنگ خودرو ایجاد نمی شود.

  مزایای پوشش نانو سرامیک

  ۱- زیبایی و درخشندگی خودرو

  ۲- مقاومت در برابر خط و خش های سطحی

  ۳- محافظت از رنگ بدنه اتومبیل در برابر سنگ پریدگی های جاده ای، فضولات پرندگان، باران های اسیدی و گرد و خاک

  ۴- آب گریزی (هر نوع مایع در تماس با این سطح از روی آن میلغزد)

  ۵- جلوگیری از آفتاب سوختگی

  ۶- تسریع در تمیز کردن

  ۷- محافظت در برابر اکسیداسیون و سایر آسیب های محیطی

  نظر شما چیست؟ آیا رنگ سفارشی و پوشش نانوسرامیک کارخانه با این قیمت ارزش دارد؟ یا سرامیک بدنه عادی آپکو را ترجیح می دهید؟ یا هیچ کدام؟!

  بفرست برای دوستات لینک کوتاه:

  نوشته سینا عطایی2022-01-07 13:00بدون دیدگاه

  تگ‌ها: ایران خودرو، تارا

  مطالب مرتبط

  فروش فوری ایران خودرو ویژه عید فطر یکشنبه ۱۱ اردیبهشت ۱۴۰۱ + طرح مادران

  فروش فوری ایران خودرو سه شنبه ۳۰ فروردین ۱۴۰۱ + طرح مادران

  پیش فروش ایران خودرو سه شنبه ۲۳ فروردین ۱۴۰۱ + طرح مادران

  تصاویر و قیمت پژو ۲۰۷i MC رسما منتشر شد: پژو ۲۰۷ سقف قرمز فروردین ۱۴۰۱

  طرح فروش فوق العاده ایران خودرو سه شنبه ۱۶ فروردین ۱۴۰۱ با ۴ محصول جدید + طرح مادران

  قیمت و مشخصات پژو ۲۰۶ تیپ ۳ سقف شیشه ای اعلام شد

  اشتراک در وارد شدن

  لطفا به منظور نظر دادن وارد شوید

  0 COMMENTS

  پربحث ترین ها

  پوکو F4 با اسنپدراگون ۸۷۰ با قیمت ۳۵۶ دلار رسما معرفی شد

  سامسونگ ISOCELL HP3 سنسور دوربین 200 مگاپیکسلی جدید با پیکسل‌های ...

  سری میت 50 هواوی ممکن است در نهایت بدون میت 50 پرو پلاس عرضه شوند

  شارژرهای فوق سریع ۲۴۰ واتی به زودی عرضه خواهند شد

  امتیاز بنچمارک چیپست دیمنستی ۹۰۰۰ پلاس مدیاتک مشخص شد

  منبع مطلب : toranji.ir

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  ااااتت 8 روز قبل
  0

  رنگ سورمه ای عالیه ما خودمونم داریم همین ماشینو عالیه عالی درجه یک

  مهدی 3 ماه قبل
  2

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  برای پاسخ کلیک کنید