این سایت سعی دارد سایت های برتر سراسر ایران را معرفی کند ما با نمایش دادن پیش نمایشی از سایت، کاربران را به دیدن کامل مطالب سایت های معرفی شده دعوت میکنیم فلذا هیچ لینک، عکس، و متنی از سایت های معرفی شده کپی نمیشود.

  کسر امتیاز یوونتوس

  دسته بندی :
  1. نکس
  2. مطالب سایت

  مهدی

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  کسر امتیاز یوونتوس را از این سایت دریافت کنید.

  واکنش الگری به کسر 15 امتیاز از یوونتوس

  سرمربی تیم یوونتوس به اتفاقات اخیر در این باشگاه واکنش نشان داد.

  ورزشی / فوتبال جهان ۱۶:۴۶ ۱۴۰۱-۱۱-۱ ۰ ۰

  واکنش الگری به کسر 15 امتیاز از یوونتوس

  سرمربی تیم یوونتوس به اتفاقات اخیر در این باشگاه واکنش نشان داد.

  به گزارش خبرگزاری فارس، در حالی که فدراسیون فوتبال ایتالیا به دلیل دستکاری در اسناد و تقلب باشگاه یوونتوس در زمینه ثبت سود سرمایه در خرید و فروش بازیکن، این تیم را با کسر ۱۵ امتیاز جریمه کرده است، سرمربی بانوی پیر درباره این اتفاق صحبت کرد.

  ماسیمیلیانو الگری در کنفرانس خبری پیش از بازی یکشنبه شب با آتالانتا گفت: بازی مهمی داریم چرا که می‌خواهیم نیمه اول بازی‌های لیگ را در بهترین جایگاه ممکن به پایان برسانیم. پس از اتفاقات روز گذشته باید خود را جمع و جور کنیم و فقط به اتفاقات در زمین مسابقه فکر کنیم. ما در حال حاضر ۲۲ امتیاز داریم و باید تلاش کنیم نتایج را به سود خود کنیم و جایگاه خود را بهبود ببخشیم.

  سرمربی سفیدوسیاه‌ها همچنین گفت: ما نباید دوباره برگردیم  به شروع ماجرا فکر کنیم. روند قانونی مربوط به باشگاه می‌شود و فرجام‌خواهی نیز ارائه شده است. ما باید به وظیفه خود عمل کنیم چراکه این رأی در دو ماه آینده مشخص می‌شود و تا زمانی که حکم نهایی ابلاغ شود، ما نباید در آن زمان تأسف بخوریم (که امتیازات را جمع نکردیم).

  الگری گفت: من یاد گرفته‌ام که باید از موقعیت‌ها، فرصت بسازم. ما لیگ اروپا، جام حذفی ایتالیا و همچنین ۶۰ امتیاز باقی‌مانده در لیگ داریم. من متقاعد شده‌ام که بازیکنان تمام تلاش خود را خواهند کرد تا از این موقعیت خارج شویم. ما با چالشی مواجه شده‌ایم و شاید بتوانیم کار خارق‌العاده‌ای انجام دهیم. در فوتبال همه‌چیز ممکن است.

  یوونتوس که با ۳۷ امتیاز در رده سوم جدول سری آ قرار داشت، حالا تنها ۲۲ امتیاز دارد و تا رده هم جدول سقوط کرده است.

  پایان پیام/

  شما می توانید این مطلب را ویرایش نمایید

  این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید

  اخبار چهره‌ها

  یوونتوس سرمربی یوونتوس

  واکنش الگری به کسر امتیاز یوونتوس

  سری آ ایتالیا

  اخبار مرتبط

  ضرر زیدان از زلزله در یوونتوس

  ۱۳:۲۳ ۱۴۰۱-۱۱-۱

  ورشکستگی در کمین بانوی پیر

  ۱۳:۰۳ ۱۴۰۱-۱۱-۱

  واکنش‌هابه زلزله در تورین؛ آسفالت شده‌ها

  ۱۱:۰۳ ۱۴۰۱-۱۱-۱

  منبع مطلب : www.farsnews.ir

  چرا دادگاه ۱۵ امتیاز از یوونتوس کسر کرد؟

  این بار موضوع کاملا بیرون زمین است، سندسازی و جعل برای نشان دادن سود بیشتر برای خریدهای بزرگ‌تر! ماجرا عدم رعایت فیرپلی مالی فوتبال اروپاست.

  ورزشی » ورزشی ۲۵۶۲ بازدید ۱ ‍ پ

  سود سرمایه چیست و آنیلی چه چیزی را جعل کرد؟

  چرا دادگاه ۱۵ امتیاز از یوونتوس کسر کرد؟

  این بار موضوع کاملا بیرون زمین است، سندسازی و جعل برای نشان دادن سود بیشتر برای خریدهای بزرگ‌تر! ماجرا عدم رعایت فیرپلی مالی فوتبال اروپاست.

  کد خبر: ۱۱۶۰۵۹۴ تاریخ انتشار:

  ۰۱ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۸:۱۲

  یوونتوس بار دیگر درگیر پرونده فسادی تاریخی و بزرگ شد.

  به گزارش تابناک ورزشی؛ یووه که در پرونده سیاه قبلی به دسته پایین تر سقوط کرد، اینبار در جدول سری آ به رده دوازدهم تنزل یافت. اما چرا؟ آیا ماجرا به تبانی یا فساد داوری و خرید بازیکن حریف یا شرط بندی برمی‌گردد؟ خیر! هیچکدام! این بار موضوع کاملا بیرون زمین است، سندسازی و جعل برای نشان دادن سود بیشتر! ماجرا عدم رعایت فیرپلی مالی فوتبال اروپاست.

  خبر کسر 15 امتیاز از یوونتوس در فصل 23-2022 بسیاری از طرفداران فوتبال را شوکه کرد اما در حقیقت فرایند این ماجرا بیش از یک سال در جریان بود و پیش‌بینی می‌شد که یووه بخاطر سندسازی سود سرمایه با جریمه روبه‌رو شود.

  برای خیلی از خوانندگان سوال شده که اصلا سود سرمایه چیست و چرا یوونتوس بازهم درگیر یک پرونده فساد شده است.

  پرونده سود سرمایه چیست؟

  کسب سود سرمایه (به ایتالیایی: پلاس‌والنتزا) از نقل‌وانتقالات بازیکنان، آن مبلغی است که یک باشگاه از فروش بازیکن خود کسب می‌کند. هرچه سود سرمایه بیش‌تر باشد، مسلما به اصلاح تراز مالی باشگاه کمک می‌شود. به دنبال جذب کریستیانو رونالدو و بالا رفتن هزینه‌های باشگاه و البته یک بدشانسی بزرگ به نام شیوع ویروس کرونا، ضررهای مالی یوونتوس سر به فلک کشید. یووه دو سال است که رکورد ضررهای تاریخ خود در سال‌های مالی را به ثبت می‌رساند. یوونتوس از سال 2020 تاکنون که با بحران مالی روبه‌رو بوده، یک سری نقل‌وانتقالات با ارقامی نامعقول با هدف افزایش سود سرمایه انجام داده که برخی از آن‌ها در تیم اصلی شرکت داشتند و برخی دیگر به تیم‌های دیگر یا یوونتوس نکس جن (تیم زیر 23 سال یوونتوس در سری چی) منتقل شدند. بارزترین مثال در این خصوص، معاوضه میرالم پیانیچ و آرتور ملو میان یوونتوس و بارسلونا بوده است که هر دو بازیکن با هدف مثبت‌سازی تراز دو باشگاه با ارقامی بیش از ارزش حقیقی‌شان مبادله شدند؛ آرتور با 72 میلیون یورو به یووه پیوست و پیانیچ با 60 میلیون یورو به بارسا ملحق شد.

  غیر از این معاوضه مشهور و البته شکست خورده از نظر ورزشی، یوونتوس با چندین باشگاه سری آ، بی و چی برای مبادله بازیکنان با رقمی نامعقول مبادله کرده است. یک مثال در این مورد، ماجرای پیوستن نیکولو روولا از جنوا به یوونتوس است. این هافبک مستعد وقت جنوا زمانی که سابقه خاصی در سری آ نداشت، با رقم سنگین 24 میلیون یورو به یوونتوس پیوست و یووه در عوض، دو محصول نه‌چندان باکیفیت خود به نام مانولو پورتانووا و الیا پترلی را به ترتیب با ارقام 10 و 8 میلیون یورو به جنوا فروخت.

  پترلی در جنوا نتوانسته جایگاهی پیدا کند و به تیم‌های دیگر قرض داده می‌شود اما مانولو پورتانووا با وجود فیکس شدن در ترکیب جنوا، به دلیل ارتکاب جرم تجاوز جنسی گروهی، به شش سال زندان محکوم شده و اکنون در حال گذراندن دوران محکومیتش است!

  معامله کریستین رومرو بین تیم های جنوا، یوونتوس و آتالانتا نیز کاملا شبهه برانگیز بوده است. در تابستان 2019، یوونتوس با 26 میلیون یورو رومرو را از جنوا خرید و سپس او را به آتالانتا قرض داد. در تابستان 2021، آتالانتا با پرداخت 16 میلیون یورو، رومرو را از یوونتوس خرید که بیانکونری متحمل ضرر 9 میلیون یورویی شد. یووه با آتالانتا زد و بندهای دیگری هم داشته؛ آن‌ها برای خرید دیان کولوسفسکی به ارزش 35 میلیون یورو، یک هافبک بی‌کیفیت آکادمی خود به نام سیمونه موراتوره را به ارزش 8 میلیون یورو به آتالانتا فروختند. در واقع انتقال موراتوره، همان مابه‌التفاوت معاملات آتالانتا و یوونتوس برای رومرو و کولوسفسکی است که در بازه‌های زمانی مختلف به انجام رسیده است.

  در نخستین دادگاه اتهامات حساب‌سازی یوونتوس و جعل ارقام سود سرمایه، این باشگاه بی‌گناه شناخته شد و دلیل تبرئه یوونتوس این بود؛ تمام طرفین انتقال راضی بوده‌اند و در واقع هیچ معیاری برای سنجش ارزش یک فوتبالیست وجود ندارد. اما لو رفتن مکالمات تلفنی مدیران یوونتوس در زمینه تقلب در ثبت سودهای سرمایه و دسترسی دادستانی تورین به این مکالمات شنودشده، پرونده جعل سود سرمایه یوونتوس را به جریان انداخت.

  چرا کسر امتیاز یوونتوس از 9 به 15 افزایش یافت؟

  در طول تحقیقات از یوونتوس در پرونده پلاس‌والنتزا، این باشگاه همواره به بی‌گناهی‌اش تاکید کرده است. جوزپه کینه، دادستان فدراسیون فوتبال ایتالیا معتقد است جریمه یوونتوس با توجه به شنود مکالمات مدیران این باشگاه در این پرونده باید به قدر کافی بازدارنده باشد و به همین خاطر او کسر 9 امتیاز را برای یووه درخواست کرد تا آن‌ها پایین‌تر از آاس رم خارج از منطقه سهمیه اروپایی برای فصل بعد باشند. دادگاه به یوونتوس اطلاع داد در صورتی که بپذیرند در ثبت سود سرمایه تخلف کرده‌اند، فقط همین 9 امتیاز کسر خواهد شد اما اگر قبول نکنند که گناهکار هستند، 15 امتیاز از آن‌ها کم می‌شود. یوونتوس هم روی بی‌گناهی‌اش اصرار کرد تا دادگاه تجدید نظر فدراسیون فوتبال ایتالیا حکم به کسر 15 امتیاز از یوونتوس دهد. علاوه بر این محرومیت‌های سنگین برای مدیران پیشین یوونتوس، به خصوص فابیو پاراتیچی در نظر گرفته شد. پاراتیچی 2.5 سال و آنیلی 2 سال از فعالیت‌های ورزشی محروم خواهند بود. نکته خنده‌دار، محرومیت 2 ساله برای مائوریتزیو آریوابنه است، کسی که مجموعا 1.5 سال مدیر اجرایی یوونتوس بود و حتی مدیر موزه یووه هم با محرومیتی 8 ماهه روبه‌رو شده است!

  آیا امکان تبرئه یوونتوس وجود دارد؟

  باشگاه یوونتوس با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد به این حکم «ناعادلانه» اعتراض خواهند کرد. در واقع یوونتوس قصد دارد به دادگاه کمیته ملی المپیک ایتالیا (CONI) که نهاد بالادستی فدراسیون فوتبال ایتالیا است، شکایت کند. دادگاه CONI فقط می‌تواند دو حکم صادر کند؛ یا تایید حکم اولیه و یا رفع محرومیت کامل باشگاه یوونتوس و مدیران پیشینش. رای دادگاه کمیته ملی المپیک ایتالیا به نحوه دادرسی دادگاه فدراسیون فوتبال ایتالیا بستگی دارد. باشگاه یوونتوس و خبرنگاران نزدیک به آن مدعی هستند دادگاه فدراسیون روند روشن و مشخصی برای پیگیری این پرونده نداشته است. باید اشاره داشت دادگاه CONI همان دادگاهی است که در سال 2021 حکم دادگاه فدراسیون فوتبال ایتالیا در پرونده پیروزی 3-0 انضباطی یوونتوس مقابل ناپولی را لغو کرد و رای به برگزاری مسابقه در تورین داد.

  منبع مطلب : www.tabnak.ir

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 3 روز قبل
  4

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  برای پاسخ کلیک کنید