این سایت سعی دارد سایت های برتر سراسر ایران را معرفی کند ما با نمایش دادن پیش نمایشی از سایت، کاربران را به دیدن کامل مطالب سایت های معرفی شده دعوت میکنیم فلذا هیچ لینک، عکس، و متنی از سایت های معرفی شده کپی نمیشود.

  کشتی سعداله یف و جردن باروز

  دسته بندی :
  1. نکس
  2. مطالب سایت

  مهدی

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  کشتی سعداله یف و جردن باروز را از این سایت دریافت کنید.

  کشتی‌های این ۶ ستاره را از دست ندهید!/ یزدانی، جردن باروز، تیلور و ...

  حضور ۶ تن از قهرمانان المپیک در مسابقات جهانی نروژ نشان از اهمیت بالای این رقابت برای ستاره‌های کشتی جهان دارد.

  مجموع نظرات: ۲ صفحه اصلی منهای فوتبال کشتی

  شنبه ۱۰ مهر ۱۴۰۰ - ۰۸:۲۰

  کشتی‌های این ۶ ستاره را از دست ندهید!/ یزدانی، جردن باروز، تیلور و ...

  حضور ۶ تن از قهرمانان المپیک در مسابقات جهانی نروژ نشان از اهمیت بالای این رقابت برای ستاره‌های کشتی جهان دارد.

  حتی فاصله نزدیک المپیک توکیو با مسابقات جهانی هم باعث نشده تا خیلی از قهرمانان نامدار کشتی جهان، قید حضور در این رقابت ها را بزنند. رقابت های جهانی نروژ در حالی از فردا در رشته کشتی آزاد آغاز می شود که ۶ کشتی گیری که قبلا سابقه قهرمانی در المپیک را داشته اند، در این رقابت ها روی تشک خواهند رفت.

  البته از ۶ کشتی گیری که در توکیو روی سکوی قهرمانی رفتند، فقط دو نفر یعنی دیوید تیلور و عبدالرشید سعداله یف در نروژ کشتی می گیرند و ۴ نفر دیگر به دلایل مختلف در این رقابت ها غایب هستند.

  بدون شک حضور ۶ ستاره کشتی جهان که در کارنامه خود طلای المپیک را دارند، می تواند به جذابیت مسابقات جهانی نروژ کمک کند و نگاه علاقه مندان به کشتی در سراسر جهان را دو ماه بعد از مسابقات المپیک، حالا به این رقابت ها جلب کند.

  بدون شک حضور ۴ تن از قهرمانان المپیک در دو وزن ۸۶ و ۹۷ کیلوگرم رقابت های این اوزان را بیش از سایر اوزان دارای حساسیت و جذابیت می کند.

  ۱- جردن باروز؛ قدیمی ترین طلایی المپیک

  جردن باروز آمریکایی یکی از قهرمانان المپیک حاضر در جهانی نروژ خواهد بود که پس از ناکامی در راهیابی به المپیک توکیو، حالا در یک وزن بالاتر به دنبال هشتمین مدال جهانی خواهد بود. باروز پس از قهرمانی در المپیک ۲۰۱۲ لندن، در المپیک ریو حاضر بود که توفیقی نداشت، اما با چهار طلا و سه برنز جهان یکی از برجسته ترین کشتی گیران دنیاست. او بدون شک برای رسیدن به پنجمین طلا و اثبات شایستگی هایش بعد از غیبت در المپیک انگیزه بالایی خواهد داشت.

  ۲-حسن یزدانی؛ به امید بازگشت به سکوی قهرمانی

  حسن یزدانی را که حالا کاپیتان تیم ملی کشتی آزاد هم محسوب می شود، دیگر نمی توان یک کشتی گیر کم تجربه یا یک پدیده دانست. یل جویبار حالا به یک کشتی گیر شناخته شده در دنیا تبدیل شده که هر حریفی برای شکست او برنامه خاصی خواهد داشت. یزدانی مدال های طلا و نقره المپیک های ریو و توکیو را کسب کرده و از سال ۲۰۱۵ در تمامی مسابقات جهانی حضور داشته که حاصلش دو طلا، یک نقره و یک برنز دنیا بوده است. نابغه ایرانی کشتی آزاد جهان پس از دست دادن طلای دوم المپیک در ثانیه های پایانی کشتی فینال مقابل دیوید تیلور آمریکایی، در نروژ به دنبال جبران این شکست خواهد بود و باید دید آیا بالاخره می تواند از سد رقیب آمریکایی اش بگذرد یا خیر.

  ۳- دیوید تیلور؛ کم افتخارتر، اما آماده تر

  دیوید تیلور را از بین این ۶ قهرمان طلایی المپیک، می توان از سایر نفرات کم افتخارتر دانست. او به جز طلای جهانی ۲۰۱۸ و طلای المپیک توکیو ۲۰۲۰ افتخار آنچنانی دیگری در کارنامه اش ندارد، اما به جرات می توان گفت یکی از آماده ترین کشتی گیر حال حاضر جهان به حساب می آید. او حالا بعد از کسب مدال طلای المپیک، به دنبال صید دومین طلای جهانی خود در نروژ خواهد بود.

  ۴-عبدالرشید سعداله یف؛ همچنان بی رقیب؟

  عبدالرشید سعداله یف ملقب به تانک روس که عنوان دار چندین ساله جهان و دارای ۲ نشان طلای المپیک ریو و توکیو می باشد، در این مسابقات به میدان می‌رود. کاپیتان روس ها از سال ۲۰۱۴ در تمامی ادوار مسابقات جهانی و المپیک حضور داشته و به جز شکست در فینال جهانی ۲۰۱۷ مقابل اسنایدر، در تمامی مسابقات صاحب گردن آویز طلا شده است و در این رقابت ها هم شانس اصلی کسب مدال طلا خواهد بود.

  ۵-کایل اسنایدر؛ در شرایط مشابه یزدانی

  شاید بتوان شرایط کایل اسنایدر در وزن ۹۷ کیلوگرم را به شرایط حسن یزدانی در وزن ۸۶ کیلوگرم تشبیه کرد. اسنایدر که در فینال مسابقات جهانی ۲۰۱۷ سعداله یف را شکست داده بود و آخرین بار در این وزن طلایی شده بود، با وجود داشتن طلای المپیک ۲۰۱۶ ریو، در ۴ سال اخیر همواره مقابل تانک روسی بازنده بوده است. اسنایدر که دو ماه قبل هم در فینال المپیک برابر عبدالرشید شکست خورده، به امید کسب سومین طلای جهانی خود با یک وقفه ۴ ساله پای به نروژ گذاشته است.

  ۶- طاها آکگول؛ بازگشت به دوران طلایی؟

  یکی دیگر از چهره های شناخته شده و قهرمانان طلایی حاضر در نروژ، طاها آکگول سنگین وزن پرآوازه کشور ترکیه که برای دفاع از عنوان قهرمانی اش پا به المپیک توکیو گذاشت، اما از راهیابی به فینال المپیک توکیو بازماند و مدال برنز المپیک برایش چندان لذتبخش نبود. او تصمیم گرفت بدون استراحت خود را آماده حضور در جهانی نروژ کند. آکگول علاوه بر طلا و برنز المپیک، دو طلا، دو نقره و یک برنز جهان را در کارنامه اش دارد که از این حیث یکی از پرافتخارترین سنگین وزن های دنیا به حساب می آید. در این وزن امیرحسین زارع و گنو پتریاشویلی رقبای اصلی طاها به حساب می آیند.

  منبع: ورزش۳ ۲۱ نفر کد خبر: 330195

  منبع مطلب : www.khabarvarzeshi.com

  نبرد حسن یزدانی با تانک روس مقابل آمریکا!

  تیم کشتی آزاد بیمه رازی نماینده ایران در لیگ جهانی کشتی آزاد، باب مذاکرات برای به خدمت گرفتن دو نابغه کشتی جهان را آغاز کرده است ...

  نبرد حسن یزدانی با تانک روس مقابل آمریکا!

  تیم کشتی آزاد بیمه رازی نماینده ایران در لیگ جهانی کشتی آزاد، باب مذاکرات برای به خدمت گرفتن دو نابغه کشتی جهان را آغاز کرده است ......

  ۴ سال پیش ۵۸٬۹۷۵

  تیم کشتی آزاد بیمه رازی نماینده ایران در لیگ جهانی کشتی آزاد، باب مذاکرات برای به خدمت گرفتن دو نابغه کشتی جهان را آغاز کرده است.

  چهارمین دوره رقابت های کشتی آزاد جام باشگاه های جهان در روزهای ۱۶ و ۱۷ آذرماه سال جاری به میزبانی شهر کاشان برگزار می شود.

  تیم بیمه رازی قهرمان ۲ دوره این بازی ها، سال گذشته در دیدار نهایی این رقابت ها که در کشور اوکراین برگزار شد مقابل تیم تایتان مرکوری آمریکا که با بهترین های خود پا به این مسابقات گذاشته بود شکست خورد و از رسیدن به سومین عنوان قهرمانی بازماند.

  امسال نیز تیم تایتان مرکوری آمریکا قصد دارد با بهترین های خود به ایران بیاید تا این بار جام قهرمانی را در کشورمان بالای سر ببرد که همین امر باعث حساسیت بیش از پیش این دوره از رقابت ها شده است.

  اما تیم بیمه رازی برای حضور هر چه قدرتمندتر در این رقابت ها به دنبال جذب بهترین های جهان است تا مقابل نماینده امریکا که مهمترین رقیب ایران در این مسابقات به حساب می آید با تمام توان حاضر شود.

  پس از منتفی شدن حضور جردن باروز چهره شاخص کشتی آمریکا و دارنده ۵ مدال طلای جهان و المپیک در تیم بیمه رازی، مسئولان این تیم باب مذاکره را با حسن یزدانی دارنده مدال طلای جهان و المپیک و عبدالرشید سعدالله یف ملقب به تانک روس باز کرده اند تا این ۲ کشتی گیر شاخص را به خدمت بگیرند.

  در فینال وزن ۹۷ کیلوگرم رقابت های جهانی پاریس که پنجم شهریور ماه گذشته برگزار شد، عبدالرشید سعدالله یف دارنده ۲ مدال طلای جهان و یک طلای المپیک مقابل کایل اسنایدر آمریکایی و دارنده مدال های طلای المپیک و جهان در یک کشتی زیبا و نفس گیر  با نتیجه ۶ بر ۵ شکست خورد. با توجه به کری خوانی اسنایدر برای رقبای خود در جام باشگاه های جهان در صورت حضور سعدالله یف در ایران باید منتظر یک مبارزه تماشایی میان این دو چهره شاخص کشتی دنیا باشیم.

  غلامرضا محمدی سرمربی تیم بیمه رازی در گفت و گو با ایسنا، با تایید این خبر اظهار کرد: با حسن یزدانی مذاکرات اولیه را انجام دادیم و به احتمال فراوان مشکلی برای جذب این کشتی گیر نداریم. یزدانی سرمایه کشتی ایران محسوب می شود و باید برای جذب او با فدراسیون نیز هماهنگی های لازم را انجام دهیم.

  سرمربی تیم کشتی ازاد بیمه رازی درباره مذاکره با عبدالرشید سعدالله یف روس و دارنده مدال های طلای جهان و المپیک نیز گفت: ما خیلی دوست داریم از رضا یزدانی در وزن ۹۷ کیلوگرم در این رقابت ها بهره ببریم اما با توجه به اینکه وی به علت جراحی به تازگی تمرینات کشتی را آغاز کرده احتمال اینکه بتواند به این رقابت ها برسد کم است. البته ما قطعاً از وجود رضا یزدانی به عنوان سرمایه بزرگ کشتی ایران در کنار تیم به هر شکل ممکن بهره خواهیم برد چرا که صرف حضور او کمک زیادی برای ما خواهد بود.

  وی افزود: قصد داریم سعدالله یف چهره شاخص کشتی روسیه را در این وزن به خدمت بگیریم. به غیر از او نیز یک کشتی گیر شاخص و عنوان دار دیگر از روسیه را نیز جذب می کنیم تا با بهترین ترکیب ممکن در جام باشگاه های جهان برای کسب عنوان قهرمانی به مصاف حریفانمان برویم.

  محمدی با بیان اینکه بهترین های کشتی ایران برای حضور در جام باشگاه های جهان جذب این تیم خواهند شد گفت: کمیل قاسمی قطعا برای ما در این رقابت ها کشتی می گیرد. علاوه بر این ما در سنگین وزن محبی و صادق زاده را نیز در اختیار داریم. سید احمد محمدی نیز به روزهای اوج خود نزدیک است و برای ما کشتی خواهد گرفت. حسین خانی، اسماعیل پور، احسان پور و ... نیز برای ما کشتی خواهند گرفت. با تمام توان در جام باشگاه های جهان و مخصوصاً مقابل نماینده قدرتمند امریکا قرار خواهیم گرفت تا جام قهرمانی را در ایران بالای سر ببریم.

  وی درباره منتفی شدن جذب جردن باروز نیز خاطرنشان کرد: مذاکراتی را با این کشتی گیر شاخص آمریکا انجام دادیم اما در نهایت به توافق نرسیدیم و از جذب او صرف نظر کردیم.

  تگ ها

  اخبار روز کشتی

  منبع مطلب : medal1.com

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 5 روز قبل
  4

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  برای پاسخ کلیک کنید