این سایت سعی دارد سایت های برتر سراسر ایران را معرفی کند ما با نمایش دادن پیش نمایشی از سایت، کاربران را به دیدن کامل مطالب سایت های معرفی شده دعوت میکنیم فلذا هیچ لینک، عکس، و متنی از سایت های معرفی شده کپی نمیشود.

  کشور اروگویه

  دسته بندی :
  1. نکس
  2. مطالب سایت

  مهدی

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  کشور اروگویه را از این سایت دریافت کنید.

  اطلاعات کلی درباره اروگوئه (سال2022)

  اطلاعات کلی درباره کشور اروگوئه و آشنایی با مواردی همچون اقتصاد، قوانین، فرهنگ و رسوم اجتماعی این کشور را در این مقاله بررسی می‌کنیم.

  کشور اروگوئه

  کشور اروگوئه یکی از بهترین کشورهای آمریکای جنوبی محسوب می‌شود مساحت این کشور به ۱۷۶.۲۱۵ کیلومتر مربع مساحت است و البته که موقعیت این کشور بر اساس جمعیتی که دارد بررسی می‌شود. در راستای جمعیت این کشور بیش از ۱ میلیون در مونتو ویدئو زندگی می‌کنند و بسیاری از افراد نیز در حاشیه این شهر سکونت دارند. این کشور از سمت شمال با برزیل و از سمت غرب با رود اروگوئه همسایه است کشور اروگوئه از سمت جنوب غربی با دهانه رودخانه پارانا همسایه است و رودخانه نقره نیز برا این شهر ارزیابی شده است و البته که  کشور اروگوئه از سمت جنوب با آرژانتین و از سمت جنوب شرقی با اقیانوس اطلس همسایه است.

  کشور اروگوئه دومین کشور مستقل است که از سورینام بزرگتر است. کشور اروگوئه دارای تقسیم‌بندی کشوری بیش از ۱۹ کشور است. بخشی از سرزمین‌های آرژانتین در محدوده کشور اروگوئه قرار دارد. کشاورزی یک نقش بسیار مهم در تاریخ کشور اروگوئه محسوب می‌شود و هویت ملی و مشخصی را شامل شده است به طوری که از اواسط سده بیستم این کشور توانسته موقعیت کشاورزی را برای اساس چراگاه‌های بزرگ شکل دهد اینطور که مشخص است امروزه کشاورزی رشد بیشتری در کشور اروگوئه داشته است و یکی از راه‌های اصلی ورود ارز به خاک این کشور محسوب می‌شود.

  نام انگلیسی: Uruguay

  پایتخت: مونته‌ ویدئو

  نوع حکومت: جمهوری قاره: آسیا

  زبان رسمی: اسپانیایی

  زبان‌های رایج: انگلیسی

  جمعیت: بیش از ۳میلیون و ۴۹۵ هزار نفر در سال ۲۰۲۲

  واحد پولی: پزوی اروگوئه معادل ۰.۰۲۴ دلار آمریکا

  منطقه زمانی: (GMT-3)

  پیش‌شماره کشور: 00598

  پسوند دامنه وب‌سایت‌ها: .uy

  تحصیل در اروگوئه مهاجرت به اروگوئه سفر به اروگوئه زندگی در اروگوئه

  کشور اروگوئه یکی از بهترین کشورهای آمریکای جنوبی محسوب می‌شود مساحت این کشور به ۱۷۶.۲۱۵ کیلومتر مربع می‌رسد.از کل جمعیت این کشور بیش از ۱ میلیون در مونتو ویدئو زندگی می‌کنند و بسیاری از افراد نیز در حاشیه این شهر سکونت دارند.

  این کشور از سمت شمال با برزیل و از سمت غرب با رود اروگوئه همسایه است کشور اروگوئه از سمت جنوب غربی با دهانه رودخانه پارانا همسایه است و رودخانه نقره نیز برا این شهر ارزیابی شده است و البته که  کشور اروگوئه از سمت جنوب با آرژانتین و از سمت جنوب شرقی با اقیانوس اطلس همسایه است.

  کشور اروگوئه دومین کشور مستقل است که از سورینام بزرگتر است. کشور اروگوئه دارای تقسیم‌بندی کشوری بیش از ۱۹ کشور است. بخشی از سرزمین‌های آرژانتین در محدوده کشور اروگوئه قرار دارد. کشاورزی یک نقش بسیار مهم در تاریخ کشور اروگوئه محسوب می‌شود و هویت ملی و مشخصی را شامل شده است به طوری که از اواسط سده بیستم این کشور توانسته موقعیت کشاورزی را برای اساس چراگاه‌های بزرگ شکل دهد.

  اینطور که مشخص است امروزه کشاورزی رشد بیشتری در کشور اروگوئه داشته است و یکی از راه‌های اصلی ورود ارز به خاک این کشور محسوب می‌شود.

  کشور اروگوئه از نظر کشاورزی با کشورهایی مانند برزیل و کانادا و همینطور نیوزیلند در کش و قوس است مشخص است که رویکرد صادرات محصولات کشاورزی در کشور اروگوئه می‌بایست بررسی شده باشد. کشاورزی در این کشور از نظر تعداد کارکنان و فناوری رشد زیادی داشته است و محوریت این بخش به نسبت سایر رقبا بهبود داشته است از سوی دیگر کشاورزی در سیستم‌هایی دنبال می‌شود که نقش تعیین کننده دارد. مشخص است که منطقه حیاتی و مرکزی در کشور اروگوئه براساس چراگاه‌های تاریخی دنبال شده اند.

  مونته ویدئو پایتخت و همینطور بزرگترین شهر کشور اروگوئه محسوب می‌شود این شهر بزرگتر از دو برابر هر شهر دیگری است و بسیار عمده و بی‌نظیر در فضای اقتصادی است. این شهر مشهور به مرکز مشاوره منابع انسانی بوده و بالاترین کیفیت زندگی را شامل شده است.

  این شهر نشانی از تشکیل دهکده جهانی بوده و سبک زندگی مشخصی را دنبال کرده است به طور کلی استانداردهای متوسط زندگی در این شهر از نشانه‌های بارز محسوب می‌شود موقعیت این شهر از نظر ذخایر معماری بسیار خوب ست و توانسته انبوهی از ذخایر معماری را برای خود به ثبت برساند. حجاب کشور اروگوئه سنتی است و زبان کشور اروگوئه نیز با لهجه‌های سنتی همراه است.

  مهاجرت به اروگوئه

  تاریخ اروگوئه

  کشور اروگوئه در ابتدا توسط پرتغالی‌ها کشف شد و البته که این رویکرد به قرن هفدهم میلادی باز می‌گردد. شهر کولونیا در سال ۱۶۸۰ توسط این گروه بنیان نهاده شده است. در دوره‌های بعدی پای گروه‌های اسپانیایی به کشور اروگوئه باز شد و اسپانیایی‌ها در ابتدای سده ۱۸ وارد پایتخت کشور اروگوئه شدند. دوره‌های ۱۷ و ۱۸ میلادی یک سری جنگ‌های مشخص بر سر مالکیت کشور اروگوئه بین اسپانیا و پرتغال شکل گرفت و در نهایت اسپانیا پیروز این جنگ‌ها بود.

  اینطور که مشخص است در سال ۱۸۲۰ برزیل نیز بخش دیگری از خود این سرزمین را اشغال می‌کند و اصرار دارد که آن را به یکی از ایالات خود تبدیل نماید. اینطور که بررسی‌ها نشان می‌دهد موقعیت استقلال این کشور به صورت واقعی بررسی شده است.

  کشور اروگوئه مراحل پیشرفت را در ابعاد اقتصادی و سیاسی و فرهنگی در ابتدای قرن بیستم شروع کرده است. هم زمان با تحولات در کشورهای سایر مناطق نیاز است که کودتای نظامی بررسی شود و البته که موقعیت حکومت نظامی دسته شود.

  دولت کشور اروگوئه در صدد است موقعیت تاریخی این کشور را بررسی کرده باشد و سیاست‌های مخصوص اقتصادی برای این کشور می‌تواند قابل رویت شود. از سوی دیگر این کشور در موقعیت‌های تاریخی گسترده‌ای بررسی شده است و قصد دارد فضای تاریخی را جدی‌تر از گذشته بررسی کند.

  خلاصه ای از جغرافیای اروگوئه

  کشور اروگوئه یکی از بهترین کشورهای آمریکای جنوبی محسوب می‌شود مساحت این کشور به ۱۷۶.۲۱۵ کیلومتر مربع می‌رسد. در راستای جمعیت این کشور بیش از ۱ میلیون در مونتو ویدئو زندگی می‌کنند و بسیاری از افراد نیز در حاشیه این شهر سکونت دارند. این کشور از سمت شمال با برزیل و از سمت غرب با رود اروگوئه همسایه است کشور اروگوئه از سمت جنوب غربی با دهانه رودخانه پارانا همسایه است و رودخانه نقره نیز برا این شهر ارزیابی شده است.

  کشور اروگوئه از سمت جنوب با آرژانتین و از سمت جنوب شرقی با اقیانوس اطلس همسایه است. کشور اروگوئه دومین کشور مستقل است که از سورینام بزرگتر است. کشور اروگوئه دارای تقسیم‌بندی کشوری بیش از ۱۹ کشور است. بخشی از سرزمین‌های آرژانتین در محدوده کشور اروگوئه قرار دارد و البته که به طور کلی درون آب‌های اروگوئه واقع شده است و موقعیت این کشور بر اساس سیاست‌های شکارگاهی بررسی می‌شود.

  منبع مطلب : go2tr.co

  اروگوئه

  اروگوئه

  مختصات: ۳۴°۱۱′ جنوبی ۵۸°۱۵′ غربی

  از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد

  جمهوری اروگوئه پرچم نشان ملی

  شعار: یا آزادی یا مرگسرود: ای خاوری‌ها، یا میهن یا گور

  4:31 پایتخت و بزرگترین شهر مونته‌ویدئو

  ۳۴°۵۳′ جنوبی ۵۸°۱۰′ غربی

  زبان(های) رسمی زبان اسپانیایی

  حکومت جمهوری ریاستی • • رئیس‌جمهور • معاون رئیس‌جمهور لوئیز لاکال پو بئاتریز آریگمون

  بنیان‌گذاری ۶ اوت ۱۸۲۵

  مساحت • کل

  ۱۷۶٬۲۱۵ کیلومتر مربع (۶۸٬۰۳۷ مایل مربع) (۸۹ام)

  • آبها (٪) ۱٬۵ جمعیت • سرشماری ۳٬۵۱۹٬۰۰۰ (۱۳۲ام) • تراکم

  ۱۹ بر کیلومتر مربع (۴۹٫۲ بر مایل مربع) (۱۹۶ام)

  واحد پول پزوی اروگوئه (UYU)

  منطقه زمانی UTC پیش‌شماره تلفنی ۵۹۸ کد ایزو ۳۱۶۶ UY دامنه سطح‌بالا .uy

  اروگوئه (به اسپانیایی: Uruguay) () با نام رسمی جمهوری اروگوئه (به اسپانیایی: República Oriental del Uruguay) کشوری واقع در جنوب شرقی آمریکای جنوبی، و پایتخت آن مونته‌ویدئو است. نام رسمی اروگوئه «جمهوری خاوری اروگوئه» یا «جمهوری شرقی اروگوئه» است. اروگوئه ۳٬۵۱۹٬۰۰۰ نفر جمعیت دارد[۱]که ۱٫۸ میلیون نفر از آن‌ها در منطقه کلان‌شهری پایتخت کشور زندگی می‌کنند. زبان رسمی کشور، اسپانیایی و واحد پول آن پزوی اروگوئه است. حدود ۵۸ درصد از مردم این کشور مسیحی و حدود ۴۱ درصد بی‌دین هستند. اروگوئه به عنوان سکولارترین کشور آمریکای جنوبی شناخته می‌شود. یکی از دلایل آن این است که جمعیت بومی‌های آمریکای جنوبی در این منطقه کم بوده و به این خاطر مبلغان مسیحی اسپانیایی در زمان استعماری کمتر به این ناحیه اعزام می‌شدند.[۲] حدود ۸۶ درصد از مردم اروگوئه سفیدپوست هستند. بیشتر مردم این کشور از تبار اسپانیایی و ایتالیایی‌اند (یک‌چهارم جمعیت، ایتالیایی‌تبار است).

  این کشور تا سال ۱۸۱۱ مستعمره امپراتوری اسپانیا بود. اروگوئه در سال ۱۸۲۵ از امپراتوری برزیل اعلام استقلال کرد و این استقلال در سال ۱۸۲۸ به رسمیت شناخته شد. اروگوئه امروزه یک جمهوری ریاستی است.

  تاریخ[ویرایش]

  مقالهٔ اصلی: تاریخ اروگوئه

  رودخانهٔ ریو دلاپلاتا در سال ۱۶۰۳

  اروگوئه نخستین بار در قرن هفدهم میلادی توسط پرتغالی‌ها کشف شد و شهر کولونیا در سال ۱۶۸۰ توسط آنان بنیان نهاده شد. در سال‌های بعدی پای اسپانیایی‌ها نیز به این کشور باز شد. اسپانیایی‌ها در اوایل سده ۱۸ شهر مونته‌ویدئو را تأسیس کردند. در سده‌های ۱۷ و ۱۸ میلادی جنگ‌هایی بر سر مالکیت اروگوئه بین اسپانیا و پرتغال درگرفت که منجر به پیروزی اسپانیا شد. در سال ۱۸۲۰، برزیل این سرزمین را اشغال کرد و به صورت یکی از ایالات خود درآورد تا اینکه در بین سال‌های ۱۸۲۵ تا ۱۸۲۸ انقلاب عمومی آغاز شد. در تاریخ بیست و پنجم اوت ۱۸۲۵، فردی به نام خوان آنتونیو لاوالیا خیزش مردم را برای استقلال کشور رهبری کرد (اکنون روز تعطیلی ملی اروگوئه است) که به استقلال کامل در سال ۱۸۲۸ از برزیل انجامید.

  اروگوئه مراحل پیشرفت را در ابعاد اقتصادی، سیاسی و فرهنگی عمدتاً در ابتدای قرن بیستم شروع کرد به‌طوری‌که تا دهه پنجاه این سده به سوئیس آمریکای لاتین معروف بود.[۳] اما هم‌زمان با تحولات در کشورهای دیگر منطقه و کودتاهای نظامیان، در این کشور کوچک نیز حکومت نظامیان بین سال‌های ۱۹۷۳ تا ۱۹۸۵ باعث شد که روند دموکراسی که به‌صورتی نهادینه درآمده بود، قطع شود. اما مجدداً از سال ۱۹۸۵ دولتهای دموکراتیک برسرکار آمده‌اند.[۴]

  جغرافیا[ویرایش]

  مقالهٔ اصلی: جغرافیای اروگوئه

  اروگوئه یکی از کشورهای آمریکای جنوبی است که ۱۷۶٫۲۱۵ کیلومتر مربع مساحت و ۳/۵۱۹/۰۰۰ نفر جمعیت دارد. از این تعداد ۱٫۸ میلیون نفر در مونته ویدئو و حاشیه آن زندگی می‌کنند. این کشور از سمت شمال با برزیل، از غرب با رود اروگوئه، از جنوب غربی با دهانه رودخانه پارانا (به معنی «رودخانهٔ نقره» که در زبان انگلیسی به «ریور بلات» معروف است)، از جنوب با آرژانتین و از جنوب شرقی با اقیانوس اطلس محدود می‌شود. این کشور، دومین کشور کوچک مستقل در آمریکای جنوبی است و فقط از سورینام بزرگتر است. (از گویان فرانسه نیز بزرگتر است که هنوز مستقل نشده‌است)

  اروگوئه در آمریکای جنوبی

  اروگوئه در میان همسایگان

  نقشه سیاسی

  نقشه جغرافیایی

  نقشه ناهمواری‌ها

  تقسیم‌بندی کشوری[ویرایش]

  کشور اروگوئه ۱۹ استان دارد:

  استان‌های اروگوئه

  استان مرکز مساحت (کیلومتر مربع) جمعیت (۲۰۰۵)

  آرتیگاس آرتیگاس ۱۱٬۹۲۸ ۷۸٬۰۱۹

  کانلونس کانلونس ۴٬۵۳۶ ۴۸۵٬۲۴۰

  سرو لارگو ملو ۱۳٬۶۴۸ ۸۶٬۵۶۴

  کولونیا کولونیا دل‌ساکرامنتو ۶٬۱۰۶ ۱۱۹٬۲۶۶

  دورازنو دورازنو ۱۱٬۶۴۳ ۵۸٬۸۵۹

  فلورس ترینیداد ۵٬۱۴۴ ۲۵٬۱۰۴

  فلوریدا فلوریدا ۱۰٬۴۱۷ ۶۸٬۱۸۱

  لاوایخا میناس ۱۰٬۰۱۶ ۶۰٬۹۲۵

  منبع مطلب : fa.wikipedia.org

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 5 روز قبل
  4

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  برای پاسخ کلیک کنید