این سایت سعی دارد سایت های برتر سراسر ایران را معرفی کند ما با نمایش دادن پیش نمایشی از سایت، کاربران را به دیدن کامل مطالب سایت های معرفی شده دعوت میکنیم فلذا هیچ لینک، عکس، و متنی از سایت های معرفی شده کپی نمیشود.

  کشور السالوادور

  دسته بندی :
  1. نکس
  2. مطالب سایت

  مهدی

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  کشور السالوادور را از این سایت دریافت کنید.

  کشور السالوادور: اطلاعات عمومی

  اطلاعات کلی درباره کشور السالوادور آشنایی با مواردی همچون اقتصاد، جغرافیا حکومت مشاهیر، قوانین، فرهنگ و رسوم اجتماعی این کشور در وب ‌سایت موسسه مهاجرتی گوتوتی آر

  کشور السالوادور

  کشور السالوادور کوچکترین جمهوری آمریکای مرکزی محسوب می‌شود این کشور از سمت شمال و مشرق به هندوراس ختم می‌شود و از سمت جنوب نیز به اقیانوس آرام ختم می‌شود. به طور کلی از مغرب به گواتمالا نیز محدود شده است. جغرافیای این بخش به طور کلی در راستای کوهستانی رویت شده است، رشته‌های کوهستانی در این بخش در امتداد مرز با هندوراس دارد. در این کشور زنجیره‌های آتشفشانی زیادی رویت شده است و بلندترین بخش را در راستای جنوبی قرار دارد. محصولات وارداتی از کشور مکزیک به کشور السالوادور بیش از ۴.۷ درصد ارزیابی شده است و البته که از کشور آلمان به کشور السالوادور نیز ۳.۶ درصد واردات شکل گرفته است. در این منطقه محصولات وارداتی به ۷.۴ درصد رسیده است. واردات و صادرات در این کشور جریان‌های خاص خود را داشته و فضای اقتصادی و منابع مالی درستی را شکل داده است. اقتصاد این کشور بیشتر در زمینه سوخت و مواد غذایی بررسی شده است و رشد خوبی در این زمینه دیده می‌شود. رتبه جهانی کشور السالوادور در زمینه بهداشت و درمان به مرز مشخص ۷۱ درصدی رسیده است، رتبه‌های اقتصادی در این کشور اختلافات موجود را تغییر داده‌اند.

  نام انگلیسی: El Salvador

  پایتخت: سان سالوادور

  نوع حکومت: نوعی جمهوری

  قاره: آسیا

  زبان رسمی: اسپانیایی

  زبان‌های رایج: زبان های محلی

  جمعیت: بیش از 6100000 نفر در سال 2019

  واحد پولی: دلار السالوادور

  منطقه زمانی: (GMT+6)

  پیش‌شماره کشور: 00523

  پسوند دامنه وب‌سایت‌ها: .sv

  تحصیل در السالوادور زندگی در السالوادور

  مهاجرت به السالوادور

  سفر به السالوادور

  کشور السالوادور کوچکترین جمهوری آمریکای مرکزی محسوب می‌شود این کشور از سمت شمال و مشرق به هندوراس ختم می‌شود و از سمت جنوب نیز به اقیانوس آرام ختم می‌شود. به طور کلی از مغرب به گواتمالا نیز محدود شده است. جغرافیای این بخش به طور کلی کوهستانی است، رشته‌های کوهستانی در این بخش در امتداد مرز با هندوراس دارد. در این کشور زنجیره‌های آتشفشانی زیادی رویت شده است و بلندترین بخش را در راستای جنوبی قرار دارد. محصولات وارداتی از کشور مکزیک به کشور السالوادور بیش از ۴.۷ درصد ارزیابی شده است و البته که از کشور آلمان به کشور السالوادور نیز ۳.۶ درصد واردات شکل گرفته است. در این منطقه محصولات وارداتی به ۷.۴ درصد رسیده است. واردات و صادرات در این کشور جریان‌های خاص خود را داشته و فضای اقتصادی و منابع مالی درستی را شکل داده است. اقتصاد این کشور بیشتر در زمینه سوخت و مواد غذایی بررسی شده است و رشد خوبی در این زمینه دیده می‌شود. رتبه جهانی کشور السالوادور در زمینه بهداشت و درمان به مرز مشخص ۷۱ درصدی رسیده است، رتبه‌های اقتصادی در این کشور اختلافات موجود را تغییر داده‌اند. فضای صندوق‌های بین المللی در این کشور از حد معمول فراتر رفته‌اند و این موضوع انتظارات لازم را بیشتر می‌کند. صنعت در این کشور از سوی دولت‌های مختلفی بررسی می‌شود. بیش از ۱.۶ میلیون نفر مهاجر در کشور السالوادور دیده می‌شود که سیاست این کشور را سخت‌تر کرده و تحت تأثیر قرار داده است به طور کلی سیاست‌های خارجی حکومتی سان سالوادور نیز این سنگینی را بیشتر کرده است. رئیس جمهور در کشور السالوادور رتبه بالایی داشته و به عنوان رئیس حکومت و رئیس دولت نامگذاری می‌شود و البته که او و معاون اول وی توسط رأی مردم برای دوره‌های ۵ساله انتخاب می‌شوند. کشور السالوادور در سال ۱۵۲۵ میلادی توسط گروهی از اسپانیایی‌ها تصرف شده است که به طور کلی شخص اصلی وی پدرو د آلواردو بوده است. به این ترتیب از سال ۱۸۲۱ کشور السالوادور از اسپانیا جدا شده است و توسط بخشی از مکزیک تصرف شد.

  اقتصاد و منابع مالی و درآمدی السالوادور

  وضعیت تولید ناخالص داخلی در کشور السالوادور به ۶۵.۴۱ میلیارد دلار رسیده است. اینطور که مشخص است وضعیت نرخ بیکاری در کشور السالوادور نیز به مرز ۲.۶ درصد رسیده است. در این کشور تنها ۷ درصد از مردم زیر خط فقر هستند و البته که نرخ تورم نیز شرایط خاص خود را دارد و به مرز ۹.۳ درصدی رسیده است. وضعیت صادراتی در این کشور بیشتر در زمینه کالاهای مونتاژی دیده می‌شود که به کشور آمریکا صورت می‌گیرد و رتبه ۶.۴۹ درصد را به خود اختصاص داده است. همینطور محصولاتی مانند قهوه و میگو و شکر نیز در این کشور در رتبه‌های صادراتی مخصوصی قرار گرفته‌اند. از کشور السالوادور به کشور نیکاراگوئه میگو و منسوجات به میزان زیادی صادر می‌شود. محصولات وارداتی از کشور مکزیک به کشور السالوادور بیش از ۴.۷ درصد ارزیابی شده است و البته که از کشور آلمان به کشور السالوادور نیز ۳.۶ درصد واردات شکل گرفته است. در این منطقه محصولات وارداتی به ۷.۴ درصد رسیده است. واردات و صادرات در این کشور جریان‌های خاص خود را داشته و فضای اقتصادی و منابع مالی درستی را شکل داده است. اقتصاد این کشور بیشتر در زمینه سوخت و مواد غذایی بررسی شده است و رشد خوبی در این زمینه دیده می‌شود. اقتصاد این کشور به‌طور کلی براساس فضای اقتصادی مشخصی دنبال شده و ارزش اقتصادی بسیار دقیق و واضحی را طی کرده است.

  رنکینگ جهانی در کلیه زمینه های السالوادور

  پایه‌های اقتصادی در کشور السالوادور سرمایه‌گذارهای خارجی هستند که قلب تپنده در این کشور محسوب می‌شود به طور کلی پولی که دو نیم و میلیون مهاجر به کشور السالوادور ارسال می‌کنند رتبه اقتصادی کشور السالوادور را بالا نگه داشته است. به طور کلی این کشور توانست اهدافی که در بخش‌های بودجه‌ای وجود داشته را به حد نصاب درستی برساند و این موضوع سبب شد تا صندوق‌های بین المللی در کشور السالوادور بتوان فضای وام ۷۵۰ میلیون دلاری را به صورت خاصی در پیش بگیرد. در این کشور ارقام پیش بینی شده شرایط اقتصادی مخصوصی را طی کرده‌اند و صندوق‌های بین‌المللی پول در این کشور نیز اقتصاد را بخش خوبی داشته است. هزینه عمومی و بدهی‌های صورت گرفته در این کشور حد فراتری داشته و انتظارات در این راستا عملکرد دقیقی را اجرا کرده است. اقتصاد در کشور السالوادور به طور کلی در پی اختلافات صورت گرفته عملکرد خاص خود را دارد. مشخص است که سیاست‌های کشور السالوادور به صورت حرفه‌ای بررسی شده است و البته که رتبه‌های اقتصادی این کشور بیشتر شامل گروه مستیزو بوده و پس از آن گروه‌های سفیدپوست را شکل داده است. رتبه جهانی کشور السالوادور در زمینه بهداشت و درمان به مرز مشخص ۷۱ درصدی رسیده است، رتبه‌های اقتصادی در این کشور اختلافات موجود را تغییر داده‌اند. فضای صندوق‌های بین‌المللی در این کشور از حد معمول فراتر رفته‌اند و این موضوع انتظارات لازم را بیشتر می‌کند. صنعت در این کشور از سوی دولت‌های مختلفی بررسی می‌شود.

  منبع مطلب : go2tr.co

  السالوادور

  السالوادور

  مختصات: ۱۳°۴۰′ شمالی ۸۹°۱۰′ غربی

  از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد

  جمهوری السالوادور

  República de El Salvador

  السالوادور پرچم نشان ملی

  شعار: خدا، یک‌پارچگی، آزادیسرود: 

  اسپانیایی: "Himno Nacional de El Salvador"‎

  4:15 پایتخت و بزرگترین شهر سان سالوادور

  ۱۳°۴۰′ شمالی ۸۹°۱۰′ غربی

  زبان(های) رسمی اسپانیایی

  حکومت جمهوری • • رئیس‌جمهور نجیب بقیله

  بنیان‌گذاری ۱۵ سپتامبر ۱۸۲۱

  ۱۸۴۲ مساحت • کل

  ۲۱٬۰۴۰ کیلومتر مربع (۸٬۱۲۰ مایل مربع) («۱۵۳ام» درصد آبها = ۱٫۴)

  جمعیت • سرشماری ۷٬۱۰۰٬۰۰۰ (۹۸ام) • تراکم

  ۳۱۸٫۷ بر کیلومتر مربع (۸۲۵٫۴ بر مایل مربع) (۳۴ام)

  تولید ناخالص داخلی (GDP)  برابری قدرت خرید (PPP) برآورد ۲۰۰۷

  • کل

  ۲٫۰۶۹ میلیارد دلار (نامعلوم)

  • سرانه

  ۵٬۸۴۶ دلار (نامعلوم)

  شاخص توسعه انسانی (۲۰۰۷) ۰٫۷۳۵

  ۱۰۳ام(متوسط)

  واحد پول دلار آمریکا و بیت کوین (دلار آمریکا:USD

  بیت‌کوین:BTC, XBT) منطقه زمانی UTC پیش‌شماره تلفنی ۵۰۳ کد ایزو ۳۱۶۶ SV دامنه سطح‌بالا .sv

  السالوادور (اسپانیایی: El Salvador‎) ‎i‎/ɛl ˈsælvədɔːr/‎ به‌طور رسمی جمهوری السالوادور (اسپانیایی: República de El Salvador‎) کوچک‌ترین و پرتراکم‌ترین کشور منطقه آمریکای مرکزی است. پایتخت آن سان سالوادور است.

  این کشور در جنوب آمریکای شمالی قرار دارد و به دریا هم راه دارد. السالوادور توسط کشورهای هندوراس، گواتمالا و همچنین خلیج فونسکا و اقیانوس آرام دربرگرفته شده‌است.

  جمعیت این کشور ۶٬۸۲۶٬۰۰۰ نفر است که اکثریت آنان از تبار مستیزو (دورگه سرخ‌پوست و اسپانیایی) هستند. بیشتر مردم السالوادور مسیحی هستند که بیش از نیمی از آن‌ها از پیروان شاخه کاتولیک رومی از مسیحیت هستند. برنج و لوبیا از مهم‌ترین مواد غذایی مردم این کشور است. مساحت آن ۲۱۰۴۱ کیلومترمربع است. زبان رسمی آن اسپانیایی و واحد پول آن دلار آمریکا است. بیتکوین نیز در سال ۲۰۲۱ پول قانونی این کشور معرفی شده‌است. السالوادور اولین کشوری می‌باشد که بیتکوین را پول رسمی و قانونی معرفی کرده‌است. (تا سال ۲۰۰۱ کولون السالوادور بود).

  این کشور مستعمره اسپانیا بوده و در سال ۱۸۲۱ استقلال یافته‌است. زبان‌های محلی ناهوات و لنکا که قبلاً رایج بوده تقریباً از میان رفته‌اند.

  این کشور گرفتار کودتاهای متعدد و خشونت سیاسی بوده‌است. السالوادور در سال ۱۹۳۱ میلادی، به دلیل سقوط قیمت قهوه در بازارهای جهانی با بحران عظیم اقتصادی روبه‌رو شد. اوضاع نابسامان اقتصادی، نارضایتی شدید مردم السالوادور را برانگیخت و شورش‌های دانشجویی و مردمی علیه دیکتاتوری هرناندز مارتینز آغاز شد. به دنبال این شورش‌ها، جنگ داخلی اوج گرفت و این جنگ سبب شد شمار بسیاری از مردم السالوادور به کشورهای همسایه پناهنده شوند.

  این کشور در سال ۱۹۶۹ میلادی با کشور همسایه خود هندوراس بر سر یک گل فوتبال جنگید. پس از آن، جنگ‌های داخلی دوازده ساله (۱۹۷۹–۱۹۹۱) السالوادور زیان‌های فراوانی به نهادها و سازمان‌های این کشور وارد آورد. در این جنگ داخلی که طی سال‌های یادشده بین گروه‌های چریکی چپگرا و نیروهای دولتی السالوادور جریان داشت حدود ۷۵ هزار تن کشته و بیش از هفت هزار تن ناپدید شدند.[۱]

  تاریخ[ویرایش]

  مقالهٔ اصلی: تاریخ السالوادور

  مجسمه نمادین مسیح بر کره زمین بخشی از Monumento al Divino Salvador del Mundo ("یادمان ناجی الهی جهان") در Plaza El Salvador del Mundo ("میدان منجی جهان") است، یک نشانگاه واقع در پایتخت این کشور، سان سالوادور.

  سان سالوادور

  بازیلیکای ساگرادو کوراسون دِ خسوس

  در قدیم در منطقه کنونی السالوادور سرخ‌پوستان پیپیل در قسمت غربی و سرخ‌پوستان لنکا در قسمت شرقی سکونت داشتند. پیپیل‌ها در حدود سال ۹۰۰ میلادی به این مناطق آمده بودند و با سوزاندن شهرهای ساکنان پیشین، شهرهای خود را بنا کرده و یک پادشاهی به نام «کوزکاتلان» را بنیاد نهادند. کوزکاتلان در زبان پیپیل به معنای «مکان جواهرات الماس» بود و هم‌اینک نیز برای اشاره به فردی از السالوادور که تبار و فرهنگش با آن تمدن مرتبط است از عبارت کوزکاتلانی (Cuzcatleco) استفاده می‌شود. از تمدن مایاها در السالوادور نیز مکان‌های باستانی چندی به‌جا مانده که از آن‌جمله می‌توان به تازومال، خویا دکرن، کاسا بلانکا و چالچوپا اشاره کرد.

  پارک ملی باستان‌شناسی سیهوآتان در السالوادور که با ۷۳ هکتار مساحت یکی از محوطه‌های تاریخی ارزشمند منطقه آمریکای جنوبی به‌شمار می‌آید، یکی از نخستین سکونتگاه‌های مایاها بوده و آثار تاریخی زیادی را از این تمدن با قدمتی بیش از ۹۰۰ سال در خود جای داده‌است.

  منطقه السالوادور در سال ۱۵۲۵ میلادی توسط پدرو د آلواردو برای اسپانیا تصرف شد. در ۱۸۲۱ میلادی السالوادور از حکومت اسپانیا آزاد شد و بخشی از مکزیک شد. در سال ۱۸۲۳ میلادی اتحادیه‌ای به نام «ایالات متحده آمریکا مرکزی» از مکزیک جدا شد که السالوادور نیز یکی از این ایالات بود. این ایالات متحده تا سال ۱۸۳۸ میلادی دوام آورد اما در آن تجزیه شد و السالوادور نیز در آن تاریخ از اتحادیه جدا شده و تبدیل به یک جمهوری مستقل شد.

  پس از استقلال، ال سالوادور به‌طور رسمی دموکراسی به‌شمار می‌آمد اما در واقع این کشور توسط «چهارده خانواده» اداره می‌شد. در سال ۱۹۳۱ میلادی دیکتاتور ماکسیمیلیانو هرناندز مارتینز به قدرت رسید و در ۱۹۳۲ میلادی خیزشی روستایی به رهبری آگوستین فارابوندو مارتی را با خشونت سرکوب کرد. پس از سقوط هرناندز، السالوادور به‌طور متناوب دولت‌های دموکراتیک و دیکتاتوری به خود دیده‌است، اما به نُدرت یک دولت غیرنظامی در این کشور بر سر کار بوده‌است.

  طی سال‌های ۱۹۶۰ و ۱۹۷۰ میلادی در السالوادور، نیکاراگوئه، و گواتمالا فضاهای دمکراتیک مسدود شد و قتل روشمند مخالفان باعث شد تا بخش‌های وسیعی از مردم به سوی مبارزه مسلحانه سوق داده شوند.[۲]

  منبع مطلب : fa.wikipedia.org

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 14 روز قبل
  4

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  برای پاسخ کلیک کنید