این سایت سعی دارد سایت های برتر سراسر ایران را معرفی کند ما با نمایش دادن پیش نمایشی از سایت، کاربران را به دیدن کامل مطالب سایت های معرفی شده دعوت میکنیم فلذا هیچ لینک، عکس، و متنی از سایت های معرفی شده کپی نمیشود.

  کمپ کویری متینآباد

  دسته بندی :
  1. نکس
  2. مطالب سایت

  مهدی

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  کمپ کویری متینآباد را از این سایت دریافت کنید.

  اکو کمپ کویری متین آباد نطنز؛ رزرو اتاق و پکیج های تور کویر کاشان

  اکوکمپ کویری متین آباد کاشان، نخستین اکوکمپ ایران در کویر نطنز است. برای رزرو اکو کمپ متین آباد و مشاهده خدمات تفریحی، اقامتی و هزینه اقامت در کمپ متین آباد کلیک کنید.

  تجربه همزیستی با طبیعت در اکوکمپ کویری متین آباد

  کمپ متین آباد، نخستین و بزرگترین اکوکمپ کویری ایران​

  تجربه همزیستی با طبیعت در اکوکمپ کویری متین آباد کمپ متین آباد، نخستین و بزرگترین اکوکمپ کویری ایران​ تجربه همزیستی با طبیعت در اکوکمپ کویری متین آباد

  23 هکتار کمپ کویری شامل باغ‌های ارگانیک و مزارع حیوانات (شترمرغ، شتر و…)20 اتاق تجهیزه شده‌ی مدرن در کاروانسرای سنتی21 کومه تجهیز شده به همراه امکانات سرمایشی و گرمایشی15 چادر کمپی + 8 چادر خیمه‌ای تجهیز شده به همراه امکانات گرمایشی

  شترسواری، دوچرخه‌سواری، دلیجان‌سواری، رصد آسمان + امکانات شب‌نشینی در کنار آتش

  رستوران، کافی‌شاپ و فروشگاه، تیر و کمان، زمین والیبال شنی، محوطه بازی کودکان

  سالن بازی با میز بیلیارد، ایرهاکی، میز پینگ پنگ و فوتبال دستی

  رزرو اینترنتی متین آباد

  "اطلاعیه مهم"

  همراهان خوب و همیشگی اکوکمپ متین آباد به اطلاع می‌رساند منطقه نمونه گردشگری متین آباد فک پلمب شده است و از تاریخ 26 اسفند 1401 آماده پذیرش میهمان است. بدینوسیله مجددا از تمامی عزیزانی که برنامه سفرشان دچار تغییر و کنسلی شد و با توجه به شرایط پیش آمده خاطرشان مکدر گردید، عذرخواهی نموده و از تمامی شما عزیزان که با پیام‌های پر از مهر خود باعث دلگرمی بودید تشکر می‌نماییم. از صبوری و همکاری شما عزیزان سپاسگزاریم.

  قبل بعدی قبل بعدی قبل بعدی

  خدمات خوراکی

  خدمات تجربه‌محور

  پرورش حیوانات

  اقامتگاه

  خدمات خوراکی

  اقامتگاه

  پرورش حیوانات

  خدمات تجربه‌محور

  خدمات خوراکی

  اقامتگاه

  پرورش حیوانات خدمات تجربه‌محور خدمات خوراکی اقامتگاه رویداد های متین آباد

  با امردادگان یا جشن مردادگان بیشتر آشنا شوید

  جشن دیگان چیست؟ (تاریخ و رسوم)

  شهریورگان چیست؟

  معرفی جشن های ایرانیان باستان

  جشن چله تابستان یا جشن تموز و آیین‌های آن

  جشنواره آبدوغ خیار متین آباد

  با امردادگان یا جشن مردادگان بیشتر آشنا شوید

  جشن دیگان چیست؟ (تاریخ و رسوم)

  گردشگری پایدار

  گردشگری پایدار، سفری مسئولانه و داوطلبانه به مناطق طبیعی و بکر و تخریب نشده است؛ به طوری که آسیبی به محیط زیست منطقه وارد نمی‌گردد و همچون میراثی برای آیندگان حفظ می‌شود. همچنین درعین حال با مشارکت جامعه محلی مقصد نیز، موجب ارتقاء و بهبود کیفیت زندگی آن‌ها می‌شود. سفرهای مبتنی بر گردشگری پایدار با هدفی ورای سفر کردنِ صِرف و گذراندن اوقاتی خوش در مقصد صورت می‌گیرد. هدف از آن، آموزش، مشاهده و درک عمیق زیبایی‌های طبیعی، گیاهی، جانوری منطقه، احترام به ارزش‌ها، فرهنگ و شیوه زندگی مردم جامعه محلی و درآمیختن با آن‌ها است.

  مجله متین آباد

  درباره متین آباد و اطراف آن بیشتر بدانید

  سوغات متین آباد چیست؟

  وقتی به روستا متین آباد سفر می‌کنید دوست دارید که سوغاتی متین آباد را هم

  قوانین اقامت و استفاده از خدمات اکو کمپ متین آباد

  مهمانان و عزیزانی که قصد دارند در اکو کمپ کویری متین آباد اقامت داشته باشند

  سپنج چیست؟ (معرفی سِپَنج در اکو کمپ متین آباد)

  اقامتگاه‌های اکو کمپ متین آباد بسیار با هم متفاوت هستند. هر کدام رنگ و بوی

  جشن دیگان چیست؟ (تاریخ و رسوم)

  در ایران باستان هر روز روز جشن و پایکوبی بوده است و آن‌ها دنبال بهانه

  شب مانی چیست؟ (اصول شبمانی در کویر)

  کویر زیبایی‌های بسیاری دارد که برای گفتن آن باید لیستی بلند بالا تهیه کنیم. اگر

  جاهای دیدنی اصفهان کجاست؟

  اصفهان نصف جهان است. بیشتر گردشگرانی که به ایران می‌آیند سفر به اصفهان را در

  سوغات متین آباد چیست؟

  وقتی به روستا متین آباد سفر می‌کنید دوست دارید که سوغاتی متین آباد را هم

  قوانین اقامت و استفاده از خدمات اکو کمپ متین آباد

  مهمانان و عزیزانی که قصد دارند در اکو کمپ کویری متین آباد اقامت داشته باشند

  نظرات مشتریان

  چقدر همه چی عالی بود، چقدر منظم، در ابتدای ورود از نگهبانی که در پارکینگ رو باز می کرد تا ماشین رو داخل مجموعه بیاوریم ، تا آقای محترمی که همون توی پارکینگ چای می داد ، تا پذیرش که دو بانوی با حوصله و مهربان بودن ، تا آقایی که با چرخ دستی ساک های ما رو تا دم اتاق هامون برد ، تا آقایی که با روی خندان در کافی شاپ به همه انرژی می داد و بسیار با اخلاق بود ، تا خانم هایی که با روسری سفید برای عصرانه از ما پذیرایی کردن و .... همه و همه و همه ..... مهربان و خونگرم بودن چقدر اتاق ها تمیز بود چه فضای خوبی بر محوطه حاکم بود چقدر در کنارتون همه چی عالی بود

  آزاده میرزایی مهمان متین آباد

  متین آباد برای ما یادآور خاطرات شیرین ماه‌ عسلمون هست وقتی همه تعجب می‌کردن که ماه عسل و کویر؟!!! متین آباد یعنی چند روزی دور شدن از شلوغی زندگی شهری و یافتن آرامش در یک محیط زیبا با میهمان نوازی مردمانی خونگرم. کسب و کارتان پر برکت...

  منبع مطلب : matinabad.com

  آشنایی با اکو کمپ کویری متین آباد

  شب مانی در اکو کمپ کویری متین آباد تجربه ای منحصر به فرد است که هر کسی آن را در طول زندگی اش تجربه نخواهد کرد. این کمپ اولین اکو کمپ مجهز کشورمان است.

  آشنایی با اکو کمپ کویری متین آباد

  1398-07-14

  اکو کمپ کویری متین آباد

  شب مانی در اقامتگاه های بوم گردی و سایر اقامتگاه های سنتی، حدود یک دهه است که در صنعت گردشگری کشورمان جای خود را باز کرده است. بیشتر از هر منطقه دیگری در ایران، این اقامتگاه های سنتی در مناطق مرکزی و کویری کشور رونق پیدا کرده اند. یکی از معروف ترین اقامتگاه های سنتی کشور، اکو کمپ کویری متین آباد است که در همسایگی کویر قرار گرفته است. در صورت تمایل به آشنایی با این اکو کمپ کویری، همراه الی گشت باشید.

  مطالب مرتبط:کاروانسرای مرنجاب، نگینی در دل کویرچرا کویر در شب سرد است؟!

  کویرهای پر شمار کشور و آسمان پر ستاره و افسونگرشان هر سال خیل عظیمی از طبیعت گردان و گردشگران داخلی و خارجی را به سمت خود می کشند. کویرها مکان های پر رمز و رازی هستند که با عظمتشان دل هر بیننده ای را به لرزه می اندازند. در سال های اخیر سفر به این مناطق خاص کشور رونق چشم گیری داشته است. هجوم تعداد بیشمار گردشگر به مناطق کویری کشورمان، می تواند طبیعت شکننده و بسیار حساس این مناطق را تا نابودی کامل پیش برند. بنابراین، این مناطق نیازمند توجه بیش از پیش و مراقبت های بهینه تری هستند تا به عنوان میراثی گران بها برای نسل های آینده کشور هم باقی بمانند.

  یکی از راه های اصولی محافظت از مناطق کویری، احداث اکو کمپ هایی تخصصی در حاشیه این کویرها برای اقامت است. اکوکمپ را می توان هم یک اقامتگاه و هم یک مقصد گردشگری دانست که در ساخت، نگه داری و اداره آن تمامی اصول محیط زیستی و اصول پایدار رعایت شده است. تمامی خدماتی که در این اکو کمپ ها ارائه می شوند، باید با زیست بوم و محیط زیست این منطقه هماهنگ باشند.

  اکو کمپ کویری متین آباد کجاست؟

  اکو کمپ کویری متین آباد در ۲۵ کیلومتری جنوب نطنز  و ۶۰ کیلومتری جنوب شرقی شهر کاشان قرار گرفته است. این اقامتگاه در ابتدای رمل های شنی بزرگ کویر “پشت ریگ” در جنوب دریاچه نمک “مسیله” و در نزدیکی قلعه “کرشاهی” احداث شده است. این منطقه گردشگری، نخستین اکو کمپ ایران است که با هدف توسعه گردشگری پایدار و حفاظت از زیست بوم منطقه ساخته شده است. برادران “اشرف واقفی” که اصالتا از اهالی نطنز هستند، در سال ۱۳۸۵ به فکر ساخت این اکو کمپ افتادند تا مسافران کویر افسونگر، شبی را در این منطقه به صبح برسانند.

  در اکو کمپ کویری متین آباد ابتدا فقط اقامت در چادرهای بومی صورت می گرفت. با افزایش شمار گردشگران ورودی به این منطقه، کاروانسرایی به سبک قدیمی و چند کومه گلی هم به این مجموعه اضافه شدند. در سال ۲۰۱۴ میلادی، سازمان ملل (UN DESA) این اکو کمپ را به عنوان یکی از ۱۸ سایت گردشگری مطرح جهان که در زمینه های اکوتورستی فعالیت می کنند، انتخاب کرد. در سال ۲۰۱۵ نیز جایزه صلح و محیط زیست دکتر تقی ابتکار به این مکان تعلق گرفت.

  متین آباد کمپ مجهزیست که در آن هرچه نیاز داشته باشید، فراهم است. این کمپ در همسایگی کویر مرکزی کشور قرار دارد. به همین دلیل با اقامت در آن، می توانید به گشت و گذار کویری بپردازید. تماشای رمل های بزرگ منطقه، تماشای طلوع و غروب خورشید از بلندای آن ها، دیدن آسمان پر ستاره کویر و شتر سواری، خاطرات خوشی را در این مکان برایتان رقم خواهد زد. چادرها و کومه های سنتی این اکو کمپ، حمام و سرویس های جداگانه ندارند و مسافرانی که کومه و چادر را برای اقامت انتخاب می کنند، باید از توالت ها و حمام های تمیز و مجهز عمومی این مکان استفاده کنند

  امکانات کمپ

  اکو کمپ کویری متین آباد، پارکینگ، محوطه سنتی ایرانی، سیستم گرمایشی و سرمایشی، اینترنت پر سرعت رایگان، تلوزیون و انواع غذاهای محلی که مواد ارگانیک تهیه می شوند، از جمله امکانات این مجموعه هستند.

  اقامت در متین آباد

  اتاق معمولی

  ۱۴ اتاق دو تخته و سه تخته مجهز به سرویس بهداشتی، سیستم گرمایش و سرمایش، تلوزیون و یخچال در ساختمان اصلی کمپ وجود دارند. با اقامت در این اتاق ها، شب مانی در کاروانسراهای سنتی کشور را تجربه خواهید کرد.

  شاه نشین

  شاه نشین بخش اصلی کاروانسرای سنتی است که ظرفیت ۸ نفر را دارد. این اتاق زیبا، به شکل سنتی تزئین شده است.

  اتاق گوشواره

  اتاق های سنتی و زیبای مجموعه متین آباد، پنج تخت دارند. اقامت در این اتاق ها شما را به حال و هوای گذشته روستاهای کویری کشور خواهد برد.

  کومه های مجموعه متین آباد

  از دیگر امکانات این مجموعه وجود ۱۳ کومه کاهگلی سنتی است که به سبک خانه های کویر مرکزی ایران ساخته شده اند.

  چادرها

  ۳۵ چادر ۱۲ متری و ۷ چادر ۲۴ متری کاملا ضد آب و ضد رطوبت در این کمپ برپا شده اند که گردشگران در صورت تمایل می توانند در آن ها اقامت کنند.

  بهترین فصل سفر به متین آباد

  با فرا رسیدن ۶ ماه دوم سال و فصل سرما، سفر به مناطق کویری کشور نیز آغاز می شود. بهترین زمان سفر به اکو کمپ کویری متین آباد از شهریور ماه شروع می شود و تا فرودین ادامه خواهد داشت.

  منبع مطلب : www.eligasht.com

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 14 روز قبل
  4

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  برای پاسخ کلیک کنید