این سایت سعی دارد سایت های برتر سراسر ایران را معرفی کند ما با نمایش دادن پیش نمایشی از سایت، کاربران را به دیدن کامل مطالب سایت های معرفی شده دعوت میکنیم فلذا هیچ لینک، عکس، و متنی از سایت های معرفی شده کپی نمیشود.

  کنار ماهی چی بخوریم

  دسته بندی :
  1. نکس
  2. مطالب سایت

  مهدی

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  کنار ماهی چی بخوریم را از این سایت دریافت کنید.

  با ماهی چی بخوریم و چی نخوریم

  با ماهی چی بخوریم و چی نخوریم

  نوشته شده توسط

  فرشاد ذوقی

  شنبه، 12 تیر 1400 ، 21:53

  خوردن سبزی پلو با ماهی قطعا خوشمزه است چونکه ماهی تازه یک ماده غذایی پر از ویتامین ها، مواد معدنی، پروتئین سالم است اما نباید ماهی را در کنار ماست و دوغ بخورید و در عوض بهترین مصلح یا چاشنی برای ماهی آب نارنج، لیموشیرین و یا سیر است که باعث جذب آسان آهن به بدن می شود.

  یکی از بهترین مواد غذایی که در سبد غذایی خانوارها قرار دارد ماهی تازه است که با آن انواع غذاها چون سبزی پلو با ماهی درست می کنند. این ماده غذایی سرشار از پروتئین های سالم است که با خوردن آن به راحتی هضم و جذب بدن می شود. طبع ماهی سرد است و به باور برخی از افراد قدیمی باید آنرا در زمستان خورد هرچند که یک باور اشتباه است اما باید دقت داشته باشید که در کنار ماهی از خوردن یک سری مواد دیگر چون ماست و دوغ خودداری کنید چون برای سلامت بدن مضر است.. حسین ویسی

  آی بک امداد

  آماده سرویس و پشتیبانی سریع خدمات و تعمیرات سیار در محل و منزل شماست . هر گونه تعمیرات یخچال و تعمیرات ماشین لباسشویی و ظرفشویی و تعمیرات تلویزیون ، تعمیرات کولر های آبی و گازی ، و لوازم خانگی برقی و تعمیرات لوازم برقی و تاسیساتی منزل ، و خدمات لوله کشی و سایر خدمات و تعمیرات برقی و مکانیکی منزل و محل کار خود را به ” آی بک امداد ” بسپارید . به منظور تماس و ارتباط با کارشناسان و تعمیرکاران و ارائه راهنمایی و مشاوره و اعزام‌ تعمیرکار فوری ، با شماره تماس فوری ☎️   ۰۹۱۲۰۲۸۳۴۲۲ و سایر شماره های درج شده در وبسایت تماس حاصل نمایید .

  فروش ماهی

  برای مشاهده تمام آگهی های این قسمت روی عکس زیر کلیک کنید.

  طبع ماهی چیست؟

  ماهی غذایی پروتئینی و سرشار از امگا 3 است که خوردن آن برای انسان فواید زیادی دارد و باعث بهبود سلامتی و درمان انواع بیماری ها می شود. ماهی طبعی سرد دارد از این جهت خیلی ها میلی به خوردن آن ندارند و در این بین اگر قصد خوردن ماهی دارید باید از خوردن آن در کنار یک سری مواد خودداری کنید.

  علائم خرابی و فاسد بودن ماهی

  با توجه به خواص گوشت ماهی، خرید ماهی تازه توسط خیلی های انجام می شود اما در این بین شاید شما تفاوت ماهی فاسد و تازه را به خوبی ندانید از این رو باید به چشم، پوست و بدن ماهی و البته رنگ فلس ماهی دقت کنید تا ماهی تازه را از خراب و فاسد تشخیص دهید.

  ماهی تازه بو ندارد در صورتی که ماهی فاسد و خراب بوی بد و تندی دارد.

  چشم ماهی تازه روشن و شفاف و براق است در صورتی که ماهی کهنه و مانده چشمانی مات و به رنگ خاکستری دارد.

  بدن ماهی تازه براق است اما بدن ماهی فاسد و مانده کدر و بی رنگ و حال است.

  گوشت ماهی تازه سفت است و در صورتی که انگشت خود را داخل بدن ماهی فرو کنیم به راحتی فرو نمی رود اما به راحتی اثر انگشت شما روی ماهی فاسد و مانده باقی می ماند.

  ماهی را با چی نخوریم؟

  همانطور که نباید چند دارو را با هم خورد و برخی از آنها در صورتی که باهم خورده شوند باعث تداخل سلامت دستگاه گوارش می شوند خوردن چند خوراکی در کنار هم ممنوع است. در واقع ماست بدترین غذایی است که نباید در کنار ماهی خورد چون باعث ضعف شدید معده می شود.

  از خوردن ماست کنار ماهی خودداری کنید

  ماست طبعی سرد دارد و به دلیل اینکه ماهی هم طبعش سرد است قطعا خوردن همزمان باهم باعث افزایش سکته مغزی، ضعف شدید معده و البته در برخی اوقات باعث ایجاد آلرژی در بدن انسان ها می شود که سیاه شدن پوست پا، سوزن شدن زیر  پوستی و زیر ناخن بخشی از آنهاست.

  خوردن دوغ در کنار ماهی، هرگز اینکار نکنید

  خب یکی از بدترین نوشیدنی ها که ممکن است برخی در کنار ماهی بخورند دوغ است. خوردن دوغ در کنار ماست علاوه بر ایجاد نفخ و ناراحتی های گوارشی ممکن است باعث اسهال شدید شود.

  خوردن این خوراکیها با ماهی ممنوع است

  مصرف شیر و تخم مرغ

  از خوردن همزمان ماهی با سایر گوشتها خودداری کنید.

  ماست و دوغ را نباید با ماهی بخورید.

  نوشیدن آب به هنگام خوردن ماهی ممنوع است.

  خوردن ماهی توسط افرادی که طبع سردی دارند توصیه نمی شود.

  با ماهی چی بخوریم؟

  خوردن این غذا طبع سردی دارد قطعا خوردن آن در کنار انواع ادویه جات گرم مناسب است. به منظور اینکه آهن گوشت ماهی به راحتی جذب بدن شود بهتر است در کنار آن از لیموترش استفاده کنید چون حاوی ویتامین C است و به خوبی آهن را جذب بدن می کند. بهترین چاشنی برای ماهی آب نارنج تازه با سیر است و کسانی که دارای فشار خون هستند از خوردن مواد ترش مزه در کنار ماهی باید خوددای کنند. دقت داشته باشید که به علت طبع سرد ماهی توصیه می شود آنرا در وعده شام میل کنید و بهتر است آنرا با مواد غذایی چون گردو، زنجبیل، خرما و کنجد مصرف کنید در غیر اینصورت امکان خطر حمله قلبی را در بر دارد.

  آی بک امداد

  آماده سرویس و پشتیبانی سریع خدمات و تعمیرات سیار در محل و منزل شماست . هر گونه تعمیرات یخچال و تعمیرات ماشین لباسشویی و ظرفشویی و تعمیرات تلویزیون ، تعمیرات کولر های آبی و گازی ، و لوازم خانگی برقی و تعمیرات لوازم برقی و تاسیساتی منزل ، و خدمات لوله کشی و سایر خدمات و تعمیرات برقی و مکانیکی منزل و محل کار خود را به ” آی بک امداد ” بسپارید . به منظور تماس و ارتباط با کارشناسان و تعمیرکاران و ارائه راهنمایی و مشاوره و اعزام‌ تعمیرکار فوری ، با شماره تماس فوری ☎️   ۰۹۱۲۰۲۸۳۴۲۲ و سایر شماره های درج شده در وبسایت تماس حاصل نمایید .

  منبع مطلب : damdary.com

  همراه با ماهی چه بخوریم؟

  همراه با ماهی چه خوراکی‌هایی بخوریم؟ بهترین ادویه برای پخت ماهی چیست؟ سالم‌ترین سبزیجات به عنوان کناربشقابی‌های ماهی کدامند؟ با ما همراه باشید تا تعدادی از بهترین همراهان ماهی را بشناسیم.

  همراه با ماهی چه بخوریم؟

  همراه با ماهی چه خوراکی‌هایی بخوریم؟ بهترین ادویه برای پخت ماهی چیست؟ سالم‌ترین سبزیجات به عنوان کناربشقابی‌های ماهی کدامند؟ با ما همراه باشید تا تعدادی از بهترین همراهان ماهی را بشناسیم.

  لب کلام

  در رابطه با این‌که همراه با ماهی چه خوراکی‌هایی باید خورده شود همیشه اختلاف‌نظرهایی وجود داشته. آیا ماهی به خودی خود حساسیت زاست یا خوردن آن همراه با ماده غذایی دیگری باعث بروز حساسیت در افراد می شود؟ همراه با ماهی چه بخوریم؟ چه خوراکی‌هایی در صورت طبخ شدن با ماهی برای بدن خطر ساز هستند؟ برای پیدا کردن پاسخ این سوال‌ها با ما همراه باشید.

    چرا نباید ماهی را با هر غذایی بخوریم؟

  مهم‌ترین دلیلی که باعث به وجود آمدن بحث‌هایی در رابطه با خوراکی‌های مجاز همراه با ماهی مطرح می‌شود، طبع سرد ماهی است. متابولیسم پایه در بدن که در واقع حداقل میزان انرژی لازم برای بدن است؛ توسط غده‌های لوزالمعده، تیموس و سورنال تنظیم می شود. با پر کار شدن این غده‌ها متابولیسم بالا می رود و با کم شدن فعالیت آن‌ها متابولیسم پایین می‌آید. بالا یا پایین بودن متابولیسم بدن، به عقیده‌ی طب سنتی، طبع یا طبیعت بدن شناخته می‌شود. افراد دارای متابولیسم پایین طبع سرد و افراد دارای متابولیسم بالا دارای طبع گرم هستند.

  طبع بدن من سرد است یا گرم؟

  افرادی که به وجود طبع در بدن معتقد هستند؛ راز بیشترین میزان سلامتی را در تنظیم طبیعت و مزاج غذاهایی که فرد مصرف می‌کند می‌دانند. به عقیده‌ی این افراد تعادل طبع بدن به معنای سلامتی بدن است. از نشانه‌های طبیعت گرم می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

  این افراد بدن گرم‌تری دارند.

  بدن آن‌ها بیشتر جوش می زند.

  زودتر عصبی می شوند.

  حساسیت‌های آنها بیشتر به شکل خارش یا پوست پوست شدن بدن بروز می کند.

  و افراد دارای طبع سرد:

  پوست روشن‌تری دارند.

  پرخواب‌تر هستند.

  معمولاً در هضم غذاها مشکل دارند.

  احتمال بروز بیماری‌هایی مثل پارکینسون یا  ام اس در آنها بیشتر است.

  چه چیزی بخوریم تا سردی ماهی را بگیرد؟

  مواد غذایی که برای ایجاد تعادل در طبع بدن، همراه با یک غذا مصرف می‌شود؛ مصلح آن غذا نامیده می شوند. ماهی جزء غذاهایی است که طبیعت سرد دارد. به این معنا که باعث پایین آمدن متابولیسم بدن می‌شود. بنابراین بهتر است همه به خصوص افرادی که به صورت طبیعی طبع سردی دارند؛ ماهی را با مصلح مناسب مصرف کنند تا بدن آنها به حالت عادی برگردد. خوراکی‌های مصلح ماهی، معمولاً غذاهایی هستند که طبع گرم دارند. در ادامه تعدادی از این خوراکی‌ها را معرفی می‌کنیم.

  طعم‌دهنده‌های مناسب ماهی

  هنگام طبخ ماهی، طعم‌دهنده‌هایی مثل آب لیمو یا آب نارنج که حاوی ویتامین C هستند؛ جذب پروتئین موجود در ماهی را به طرز قابل توجهی بالا می برند. البته توجه داشته باشید که طبع این طعم دهنده‌ها هم سرد است و اگر غذاهای ترش مزه دوست دارید باید به فکر مصلح آن‌ها هم باشید.

  ادویه‌هایی مثل دارچین، فلفل قرمز، زنجبیل، فلفل سیاه و زیره سیاه به خاطر طبع گرمی که دارند مصلح ماهی محسوب می شوند علاوه بر این بوی ماهی را به طور کامل از بین می برند. پس استفاده از ادویه، علاوه بر همخوانی با طبع غذا، گزینه مناسبی برای افرادی است که به خاطر بوی ماهی از خوردن آن پرهیز می کنند. پیشنهاد می‌کنیم به مقاله "بهترین ادویه ها برای پختن ماهی" سر بزنید.

  بهترین کناربشقابی‌ها برای ماهی

  یکی از بهترین کنار بشقابی‌ها برای ماهی، سبزیجات پخته است. در غذاهای ایرانی سبزیجات پخته به شکل سبزی پلو کنار ماهی ظاهر شده. سبزی‌هایی مثل تره، جعفری، شوید یا شنبلیله که در سبزی پلو استفاده می‌شوند طبع گرم دارند؛ بنابراین همراه با ماهی یکی از بهترین مصلح‌ها محسوب می‌شوند. علاوه بر این میتوانید با  ترکیب سبزیجاتی که طبع گرم دارند( سبزیجاتی مثل پیازچه، تربچه، ریحان یا مارچوبه) دستور پخت جذاب و جدیدی ابداع کنید.

  یکی دیگر از  جذاب‌ترین خوراکی‌هایی که می‌توان همراه با ماهی استفاده کرد  ترکیب گردو، کشمش، سیر، سبزی و ادویه در ماهی شکم پر است. تمام این مواد طبع گرم دارند و مصلح سردی طبع ماهی محسوب می‌شوند.

  نوشیدنی‌ مناسب همراه با ماهی چیست؟

  همان‌طور که پیش‌تر گفتیم ویتامین c باعث جذب بهتر آهن در بدن می‌شود. بنابراین شربت آب لیمو و شربت نارنج می‌توانند گزینه‌های مناسبی برای نوشیدنی‌های همراه با غذا باشند. همچنین می‌توانید از عرقیات گرم مثل عرق نعنا، عرق هل، عرق دارچین یا عرق نسترن برای درست کردن شربت استفاده کنید.

  منبع مطلب : www.inaslife.com

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 15 روز قبل
  4

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  برای پاسخ کلیک کنید