این سایت سعی دارد سایت های برتر سراسر ایران را معرفی کند ما با نمایش دادن پیش نمایشی از سایت، کاربران را به دیدن کامل مطالب سایت های معرفی شده دعوت میکنیم فلذا هیچ لینک، عکس، و متنی از سایت های معرفی شده کپی نمیشود.

  کنکور دی ماه

  دسته بندی :
  1. نکس
  2. مطالب سایت

  مهدی

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  کنکور دی ماه را از این سایت دریافت کنید.

  کنکور دی ماه و تیر ماه + توضیحات کامل

  دپارتمان سایت مشاور یک مقاله جامعی را در مورد کنکور دی ماه و همچنین کنکور تیر ماه برای دانش آموزان ارائه خواهد داد تا تمامی سوالات و سردرگمی ها و نحوه برگزاری و برنامه ریزی خود را برطرف کنند حتما تا آخر مقاله با ما همراه باشید و در پایان اگر سوالی در مورد کنکور …

  آزمونکنکورمشاوره ایمشاوره درسی

  کنکور دی ماه و تیر ماه + توضیحات کامل

  moshaver ارسال به ایمیل 3 هفته پیشآخرین بروزرسانی: شهریور ۸, ۱۴۰۱

  ۶۰ زمان تقریبی مطالعه 17 دقیقه

  اشتراک گذاری

  توییتر واتس آپ تلگرام چاپ

  کنکور دی ماه و تیر ماه تجربی ریاضی و انسانی

  دپارتمان سایت مشاور یک مقاله جامعی را در مورد کنکور دی ماه و همچنین کنکور تیر ماه برای دانش آموزان ارائه خواهد داد تا تمامی سوالات و سردرگمی ها و نحوه برگزاری و برنامه ریزی خود را برطرف کنند حتما تا آخر مقاله با ما همراه باشید و در پایان اگر سوالی در مورد کنکور دی ماه و تیر داشتید حتما نظرات های خود را کامنت کنید تا در کمترین زمان مشاوران و کارشناسان ما به ابهامات ذهنی شما پاسخ دهند.

  فهرست محتوا

  تحول در کنکور و برگزاری در دی و تیر ماه

  نیوتون در قانون اول خود که معروف به قانون اینرسی هم هست می گوید هر جسم مایل است وضعیت حرکتی خود را حفظ کند مگر اینکه مانعی بر سر راه آن سبز شود و وضعیت حرکتش را عوض کند یعنی یک جسم ساکن دوست دارد بدون حرکت بماند مگر اینکه ضربه ای باعث حرکتش بشود و یک ماشین در حال حرکت تمایل به حفظ سرعت خود دارد مگر اینکه با مانعی بر خورد کند و ناچار به ایستادن  باشد، ذات انسان به گونه ای است که از تغییر می ترسد و نسبت به آن حس دافعه دارد اما باید بدانیم که تغییرات همیشه هم به ضرر ما نیستند بلکه شاید باعث رشد هم بشوند.

  وقتی به سیر تحولی کنکور می نگریم درمیابیم که کنکور هم از این قاعده مستثنی نبوده و هر از چند گاهی بعد از سیر ثابت و بدون تغییر، تغییراتی در آن ایجاد شده است، که گاه این تغییرات مثبت و ثمر بخش بوده و ماندگار شدند و گاهی بی نتیجه ماندند و رها شدند و دیگر در کنکور های بعدی اثری نداشتند.

  همه این تغییرات در اول راه خود موافقان و مخالفان خود را داشتند، و البته که هر کس دیدگاه قابل احترامی داشت اما باید این نکته را بیاد داشت که تغییرات چه خوب و چه بد در اکثر موارد باعث شکوفایی می شوند زیرا همواره در یک سیر بدون تغییر بودن سبب فرسودگی می شود و هیچگاه کنکور در مسیر رشد قرار نمی گرفت.

  برگزاری کنکور در دی ماه و تیر ماه بالا و پایین های زیادی را گذراند و همین باعث سردرگمی داوطلبان می شد، اما باید قبول داشت که تغییرات چه بد و چه خوب باعث رشد می شوند و از فرسودگی مسیر می کاهند.

  تغییرات کنکور ۱۴۰۲

  تغییرات در کنکور دی ماه

  وقتی به سیر تحولی کنکور می نگریم در می یابیم که کنکور در چند دهه اخیر تغییرات زیادی را پشت سر گذاشته است، بعضی از کنکور ها به دلیل نقطه عطف تحول بودن همواره در یاد ها خواهد ماند.

  کنکور ۱۴۰۲ نیز از آن دسته است زیرا  چهار تغییر بنیادین و اساسی را در بر دارد که تا به حال بی سابقه بوده اند.برگزاری دو نوبت کنکور در سال و اعتبار هر کنکور تا دوسالحذف دروس عمومی از کنکورتأثیر قطعی چهل درصدی سوابق تحصیلی در کنکور ۱۴۰۲حذف زیر گروه ها سعی میکنیم به صورت مختصر هر مورد را بشکافیم و رفع ابهام کنیم.

  برگزاری کنکور دی ماه و تیر ماه چیست؟

  اولین مورد برگزاری دو نوبت کنکور در سال: کنکور در سال تحصیلی ۱۴۰۱٫۱۴۰۲ در دو نوبت دی ماه ۱۴۰۱ و تیر ماه ۱۴۰۲ بر گزار میشود و به هر فرد این شانس داده شده است که در یک یا هر دو کنکور شر کت کند  و نمره بهتر ملاک قبولی آنها باشد اما تنها یکبار حق انتخاب رشته و پذیرش را دارند. و هر کنکور تا دو سال اعتبار دارد.

  حذف عمومی ها در کنکور چطوره؟

  دومین مورد حذف دروس عمومی از کنکور : کنکور های جاری صرفاً از دروس اختصاصی هر گروه آزمایشی مطرح می شوند و دیگر از دروس عمومی در کنکور هیچ تستی طرح نمی شود.

  دروس عمومی بنا بر گفته سازمان سنجش در امتحانات نهایی با توجه به ضریب سختی اعمال خواهد شد .

  تاثیر سوابق تحصیلی به چه شکلی است

  سومین مورد تأثیر قطعی معدل در کنکور : این مورد به این معناست که برخلاف سال های گذشته که معدل به صورت مثبت در کنکور اعمال می شد امسال معدل به صورت قطعی در کنکور تأثیر داده می شود و هرچه معدل به بیست نزدیک تر باشد به نفع کنکور داوطلبان است و هرچه نمره بدتر باشد با اعمال نتیجه منفی به ضرر داوطلبان است.

  حذف زیر گروه در کنکور دی ماه و تیر ماه

  چهارمین مورد حذف زیر گروه ها از کنکور: در سال های گذشته در کارنامه کنکور چندین زیر گروه وجود داشت که هر رشته رتبه زیر گروه خاص خود را ملاک قبولی قرار می داد و ضرایب و ارزش دروس در هر زیر گروه متفاوت بود.

  برای مثال  برای قبولی در رشته داروسازی رتبه در زیر گروه دوم معیار و ملاک بود و درس زمین  شناسی در این زیر گروه اهمیت خاص خود را داشت در صورتی که رشته های پزشکی و پیراپزشکی رتبه در زیر گروه یک معیار بود در این زیر گروه زمین شناسی ارزش نداشت.

  تغییرات فعلی بیان می دارد که  همه دروس ارزش یکسان دارند و دیگر زیر گروه ها برداشته شده اند.

  کنکور دو مرحله ای و نحوه تاثیر سوابق

  این مقاله می تواند مفید باشد

  کنکوردی ماه بهتره یا کنکورتیر ماه؟ کدام یک شرکت کنم؟؟

  منبع مطلب : moshaver.org

  منبع مطلب : chromewebdata

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 6 روز قبل
  4

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  برای پاسخ کلیک کنید