این سایت سعی دارد سایت های برتر سراسر ایران را معرفی کند ما با نمایش دادن پیش نمایشی از سایت، کاربران را به دیدن کامل مطالب سایت های معرفی شده دعوت میکنیم فلذا هیچ لینک، عکس، و متنی از سایت های معرفی شده کپی نمیشود.

  گردنه عشاق بندر مقام

  دسته بندی :
  1. نکس
  2. مطالب سایت

  مهدی

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  گردنه عشاق بندر مقام را از این سایت دریافت کنید.

  بندر مقام کجاست؟ دیدنی های بندر مقام تا گردنه عشاق و ساحل مکسر

  با سفر به بندر مقام می توانید تجربه ای تکرارنشدنی داشته باشید و از اماکن دیدنی مانند ساحل مکسر و گردنه عشاق بازدید نمایید.

  جاذبه های گردشگری بندرعباس - جاهای دیدنی بندرعباس

  بندر مقام کجاست؟ دیدنی های بندر مقام تا گردنه عشاق و ساحل مکسر

  پریسا کریمی ۲۳ شهریور ۱۴۰۰

  9 ۱42,035

  رویای سفر در خطی ساحلی، استشمام بوی دریا، لمس انوار طلایی خورشید و رقص موها در لابلای نوازش باد تنها در مسیر ساحل رویایی بندر مقام به حقیقت می پیوندد. بندر مقام و دیدنی‌های آن جزو خاص‌ترین مناطق توریستی ایران و یکی از زیباترین جاهای دیدنی بندرعباس به شمار می‌روند که در جنوب کشور قرار دارد. اگر قصد سفر به سواحل جنوب کشور را دارید حتما بازدید از دیدنی‌های بندر مقام و ساحل مکسر را در برنامه خود داشته باشید. جاهای دیدنی بندر مقام، جاده‌های زیبا، سواحل صخره‌ای شگفت انگیز و بکر، کوه‌ها و تپه‌های خاص، اسکله بندر مقام، جاده ساحلی مقام و بسیاری از اماکن دیدنی طبیعی این منطقه می‌توانند سفری خاطره‌انگیز و تکرار نشدنی را برایتان رقم بزنند. با دیدن تصاویر بندر مقام بیش از پیش به زیبایی این منطقه پی خواهید برد. با اقامت ۲۴ همراه باشید تا بیشتر با بندر مقام و زیبایی‌های آن آشنا شویم و به سوال هایی چون سواحل مقام کجاست، بندر مکسر کجاست یا ساحل عشاق کجاست پاسخ دهیم.

  بندر مقام کجاست؟

  در معرفی بندر مقام می توان گفت که بندر مقام از توابع بخش شیب‌کوه شهرستان بندر لنگه در استان هرمزگان می‌باشد. این بندر زیبا و منحصر به فرد در ۱۷۴ کیلومتری غرب عروس بنادر ایران، بندر لنگه قرار دارد و با روستای نخیلوه و کوه سنجول همسایه است. همچنین این بندر با بندر پارسیان که یکی از نقاط دیدنی و گردشگری ایران به شمار می‌رود، نیز فاصله‌ای ۶۰ کیلومتری دارد. مردم این بندر عرب زبان و دارای شغل صیادی هستند و مانند تمام مردمان جنوب کشور بسیار مهربان و مهمان نواز می‌باشند. جاهای دیدنی مقام را می توان به دریای مقام، بندر مقام ساحل عشاق، ساحل مکسر، جاده مقام دسته بندی کرد که در ادامه بیشتر در مورد آن ها توضیح خواهیم داد. گردنه مقام هرمزگان یکی از مکان هایی است که به خط ساحلی جنوب نزدیک است.

  جزیره مقام که از دهستانی با نام مقام با مختصات جغرافیایی ۲۶°۵۷′۵۵″ شمالی، ۵۳°۲۸′۴۸″، برگرفته شده است، در ارتفاعی حدود هفت متر از سطح دریا قرار دارد. در مورد بندر مقام اگر بخواهیم به صورت جزیی تر بررسی کنیم، موقعیت شهر مقام از شمال و شمال غرب به ناحیه گاوبندی، از جنوب به جزیره لاوان، از شرق به روستای ارمکی ختم می شود.

  طبق تقسیمات کشوری بندر مقام جزئی از استان هرمزگان محسوب می شود. به همین دلیل با نام بندر مقام هرمزگان نیز شناخته می شود. البته، ممکن است با نام بندر مقام بوشهر هم نام این بندر را شنیده باشید که در واقع بخشی از هرمزگان است و به این دلیل این نام را گرفته است که از سیراف واقع در بوشهر به این بندر مسیری ۱۵۶ کیلومتری وجود دارد. جمعیت بندر مقام در آخرین سرشماری در سال ۱۳۹۵ برابر با ۲۱۵۹ نفر بوده است.

  مردم این شهر به زبان عربی و کمی فارسی صحبت می کنند و بیشتر به صیادی ماهی و مروارید مشغول هستند. بعضی کشاورزی به خصوص کشت گندم را به عنوان منبع درآمد خود انتخاب کردند. بعضی دیگر کارمند شرکت نفت هستند و در این میان، تجار معروفی نیز در این جزیره زیبا زندگی می کنند. برای سفر به بندر مقام در استان هرمزگان باید این نکته را بدانید که آب و هوای این جزیره از اواسط بهار تا پایان تابستان گرم و شرجی خواهد بود و شرایطی حاره ای دارد.

  چگونه به بندر مقام برویم؟

  گردنه بندر مقام به دلیل طبیعت خاصی که دارد، سالیانه توجه بسیاری از افراد را به خود جلب می کند. با توجه به موقعیت جزیره مقام، مسیر دسترسی به این جزیره از شهرهای مختلف اطراف امکان پذیر است. یعنی اگر در هر یک از شهرهای بوشهر، بندرعباس، بندر چارک، بندر لنگه، قشم اقامت داشته باشید طی یک تا دو ساعت می توانید به بازدید از مقام هرمزگان و جاده ساحلی گردنه مقام بپردازید. برای اطلاعات دقیق تر از فواصل بین مکان های نام برده تا سواحل بندر مقام با ادامه مقاله همراه باشید.

  فاصله بندر لنگه تا بندر مقام برابر با ۱۷۴کیلومتر و معادل ۲ ساعت و ۱۴دقیقه است. فاصله بندر بوشهر تا بندر مقام برابر با ۳۹۷ کیلومتر و فاصله بندر مقام تا بندر چارک به میزان ۱۰۳ کیلومتر است که ۱ ساعت و ۱۷ دقیقه زمان می برد تا به این ساحل زیبا برسید. مسیر بندرعباس به بندر مقام حدود ۳۴۰ کیلومتر است.

  جزیره لاوان از جاهای دیدنی اطراف دشت مقام است که کمترین فاصله را نسبت به این شهر به میزان ۲۰ کیلومتر دارد. اگر بخواهیم مقیاس گسترده تر را در نظر بگیریم، می توان گفت که حتی از قشم هم می توانید برای دیدن این جزیره زیبا اقدام کنید. فاصله قشم تا بندر مقام برابر با ۳۱۷ کیلومتر است که این فاصله از طریق خط ساحلی به صورت زمینی و با ماشین شخصی به میزان ۴ ساعت و ۲۶ دقیقه زمان لازم دارد. فاصله بندر پارسیان تا بندر مقام  ۶۴ کیلومتر است که می توانید این فاصله را طی یک ساعت و ۸ دقیقه طی کنید.

  اگر قصد سفر به صورت زمینی و با ماشین را دارید، می‌توانید از بندر عباس تا بندر لنگه و مقام را طی مسافت حدودا ۲ ساعته در جاده‌ای زیبا و خاص طی نمایید. همچنین می‌توانید با پرواز به بندر لنگه رفته، فاصله بندر لنگه تا مقام را با ماشین طی مسیری کوتاه بروید. جاده بندر مقام گردنه عشاق نیز یکی دیگر از جاده های زیبا در بین جاهای دیدنی گردنه بندر مقام است که حتما به بازدید از آن بپردازید.

  برای راحتی کار شما و با توجه به جستجوی زیاد مسافران در رابطه با فاصله مبدأهای مختلف تا بندر مقام تصمیم گرفتیم به صورت موردی به این موارد اشاره کنیم:

  فاصله بندر مقام تا بندر لنگه: ۱۷۴ کیلومتر، حدود ۲ ساعت و ۱۴ دقیقه رانندگی

  فاصله قشم تا بندر مقام: ۳۱۷ کیلومتر و حدود ۴ ساعت و ۲۶ دقیقه رانندگی

  فاصله بندر پارسیان تا بندر مقام: ۶۴ کیلومتر و حدود ۱ ساعت و ۸ دقیقه رانندگی

  فاصله بوشهر تا بندر مقام: ۳۹۷ کیلومتر و حدود ۵ساعت  رانندگی

  فاصله بندر مقام تا چارک: ۱۰۳ کیلومتر و حدود ۱ ساعت و ۱۷دقیقه رانندگی

  منبع مطلب : www.eghamat24.com

  سفر عاشقانه به گردنه عشاق

  انتخاب مکانی برای مقصد سفر رسیدن به آرامش و تجدید قوا است در این راستا مناطق بکر و دیدنی در سراسر ایران پهناور وجود دارد که نمونه آن گردنه عشاق است.

  سفر عاشقانه به گردنه عشاق

  انتخاب مکانی برای مقصد سفر رسیدن به آرامش و تجدید قوا است در این راستا مناطق بکر و دیدنی در سراسر ایران پهناور وجود دارد که نمونه آن گردنه عشاق است.

  تیتربرتر؛ ایران اقلیم‌هایی گوناگون و متنوع دارد که در هر فصل از سال گزینه‌هایی متعدد از مناطق بکر و دیدنی را پیش روی ما قرار می‌دهند. شناخت ناکافی مقاصد گوناگون گردشگری سبب شده جاذبه‌های زیادی از طبیعت ایران ناشناخته بمانند.

  شناخت کافی مقاصد مناسب گردشگری در فصول مختلف سال و سفر به آن مناطق سبب توسعه صنعت گردشگری می‌شود و نقاط دورتر، ناشناخته‌تر و زندگی محلیان آن مناطق رونق می‌گیرد.

  کسانی که قصد دارند سفری پر از آرامش را تجربه کنند و از آلودگی‌های صوتی و تصویری شهر چند روزی دور بمانند، بهتر است به طبیعت زیبای هرمزگان و سواحل خلیج‌ فارس سفر کنند چرا که بدون شک بی‌نظیرترین و یگانه‌ترین جاذبه‌های طبیعی ایران را در خود جای داده است. یکی از این جاذبه‌ها گردنه عشاق به عنوان یکی از جاذبه های هرمزگان است.

  بیشتر بخوانید: سفر اسرارآمیز به تنگه بنو هرمزگان؛ زیبای مرگبار

  پس از یک بار سفر به این مناطق چنان آرامش و انرژی و عشق جاری در این طبیعت نصیبتان می‌شود که دوباره و دوباره مقصد سفرتان خواهد‌ شد. لحظات و ساعاتی که در این سفر می‌گذرانید، محو طبیعت اطرافتان خواهید شد و خاطرات آن تا سال‌ها در ذهنتان نقش خواهد بست و از یادتان نخواهد رفت.

  گردنه عشاق کجاست؟

  بندر مقام از توابع بخش شیبکوه شهرستان بندر لنگه استان هرمزگان است. بندر مقام در ۱۸۰کیلومتری غرب شهرستان پارسیان واقع شده و فاصله‌اش تا شهرستان پارسیان حدود ۶۰ کیلومتر است.

  جاده بندر بستانو به بندر مقام، در میانه مسیر ساحلی بندر مغدان و بندر مقام قرار دارد. از پارسیان که به‌سمت بندر مقام حرکت کنید، در میانه مسیر از روستای بستانو و روستای زیارت و مغدان می‌گذرید. در کنار جاده، ساحلی صخره‌ای و بلند و عظیم قرار دارد که به گردنه مقام معروف است و محلی‌ها آن را گردنه عشاق نامیده‌اند.

  این جاده حدود ۲۰ سال پیش ساخته شده است. سواحل زیبای بندر مقام از توابع شهرستان لنگه و جاده منتهی به گردنه مقام یکی از زیباترین مسیرهای ساحلی کشور است. هنگام گذر از این مسیر زیبا و بی‌نظیر راهی جز ایستادن و نظاره‌کردن و لذت‌بردن از زیبایی این منطقه ندارید.

  مسیری پیچ‌درپیچ جایی که کوه‌ها به دریا می‌رسند، جایی که سختی و اقتدار به نرمی و لطافت دریا می‌رسد، جایی که قلب هر عاشقی را لبریزتر از عشق به معشوق خود می‌کند، جایی که اگر عاشق هم نباشی عشق با مهربانی قلبت را لمس خواهد کرد. محال ممکن است این همه زیبایی تو را مدهوش و عاشق خود نکند.

  وقتی از بالای صخره‌ و از ارتفاع زیاد به دریا نگاه می‌کنی، بزرگی و آب زلالش قلبت را جلا می‌دهد و روحت را تازه می‌کند‌. منظره غروب خورشید از قاب صخره‌های زیبای گردنه مقام یکی از جذاب‌ترین و بی‌نظیرترین غروب‌هاست. برای دیدن غروب آفتاب کمی قبل از غروب خورشید به این مسیر بروید و به دیدن غروب زیبای آفتاب در گردنه عشاق بنشینید.

  چگونه به گردنه عشاق برویم؟

  شهرستان بندر لنگه فرودگاه دارد و در روزهایی مشخص از هفته به این مقصد پرواز صورت می‌گیرد. پس اگر بتوانید تاریخ سفر خود را با روز و ساعت پرواز مستقیم بندر لنگه هماهنگ کنید، این امکان برای شما وجود دارد که مستقیم به بندر لنگه بروید و آنجا ماجراجویی خود را آغاز کنید.

  مسیر پیشنهادی بعدی، شهر بندرعباس است‌. می‌توانید با پرواز خود را به بندر‌عباس برسانید یا از مسیر ریلی با قطار یا از راه زمینی با اتوبوس به بندرعباس سفر کنید و از آنجا با اتوبوس یا سواری با طی مسیری حدودا یک‌ساعته خود را به بندر لنگه برسانید.

  بیشتر بخوانید: سفر به شهر تاریخی بندر کنگ هرمزگان

  مسیر پیشنهادی سوم، با پرواز خود را به عسلویه برسانید. از فرودگاه عسلویه تا شهرستان بندر لنگه مسیری در حدود سه ساعت را باید طی کنید. البته اگر عسلویه را مبدا سفر خود قرار داده‌اید، گزینه‌های زیادی از جاذبه‌های طبیعی این منطقه پیش روی شماست. پس قبل از رسیدن به بندر لنگه چند روزی را برای دیدن جاذبه‌های طبیعی این مسیر در نظر بگیرید.

  اگر از سمت شهرستان بندر لنگه به‌سمت گردنه عشاق راهی می‌شوید، باید مسیری کوتاه و زیبا را از جاده ساحلی به‌سمت غرب بندر لنگه طی کنید تا به گردنه مقام برسید. اگر از شهرستان پارسیان به‌سمت گردنه مقام راهی می‌شوید، باید مسیری حدودا دوساعته را تا رسیدن به گردنه مقام طی کنید.

  بهترین زمان سفر به گردنه عشاق

  از آنجا که گردنه عشاق در استان هرمزگان واقع شده که از مناطق گرمسیر کشور است، بهترین و مناسب‌ترین زمان برای سفر به این منطقه فصول خنک سال است. از اواسط پاییز تا اواسط بهار زمانی مناسب برای سفر به این منطقه است. البته پیشنهاد من برای سفر به این منطقه از اواسط اسفند تا اواسط فروردین ماه است.

  نحوه اقامت

  گردنه عشاق و بندر مقام در نزدیکی شهرستان بندر لنگه واقع شده‌اند و نگرانی از بابت اسکان و غذا وجود ندارد. اقامتگاه‌های بوم‌گردی تاسیس‌شده در نزدیکی نقاط گردشگردی امکان خوبی برای اسکان راحت و تجربه زندگی محلی را برای مسافران فراهم کرده‌اند. همچنین روستای بندر مقام و روستاهای اطراف آن ساکنانی مهربان و مهمان‌نواز دارند و با پرداخت هزینه‌ای مناسب امکان اجاره‌کردن خانه در روستا وجود دارد.

  یکی از لذت‌بخش‌ترین تجربه‌‌های سفر، اردو زدن در شهر‌های ساحلی و اقامت در چادر است‌. اگر گروهی به این منطقه سفر می‌کنید، با بهره‌گیری از توصیه‌های راهنمای محلی می‌توانید منطقه‌ای مناسب برای برپایی اردوی خود پیدا کنید و از شب‌مانی و دیدن آسمان پرستاره در کنار صدای دل‌نشین امواج دریا و نسیم نوازشگر دریا لذت ببرید. اگر خوش‌‌شانس باشید، شاید شب فیتو پلانکتون‌ها را در ساحل ببینید که تجربه‌ای بی‌نظیر و وصف‌نشدنی است.

  گونه‌های جانوری

  در نزدیکی سواحل این منطقه گونه‌های بسیار زیبای دریایی زندگی می‌کنند. از انواع گوناگون صدف‌ها و گوش‌ماهی‌ها گرفته تا سفره‌ماهی‌های زیبا که تا نزدیکی ساحل می‌آیند و با کمی فاصله می‌توانید تماشایشان کنید. به‌محض نزدیک‌شدن به سفره‌ماهی‌ها، مثل برق از دستتان فرار خواهند کرد. لاک‌پشت‌های زیبا و بزرگ هم هستند که زیستگاهشان در این منطقه است؛ همه این‌ها زیبایی منحصر‌به‌فردی به سواحل این منطقه بخشیده‌‌اند.

  منبع مطلب : www.titrebartar.com

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 6 روز قبل
  4

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  برای پاسخ کلیک کنید