این سایت سعی دارد سایت های برتر سراسر ایران را معرفی کند ما با نمایش دادن پیش نمایشی از سایت، کاربران را به دیدن کامل مطالب سایت های معرفی شده دعوت میکنیم فلذا هیچ لینک، عکس، و متنی از سایت های معرفی شده کپی نمیشود.

  گرفتن تلخی لیمو عمانی

  دسته بندی :
  1. نکس
  2. مطالب سایت

  مهدی

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  گرفتن تلخی لیمو عمانی را از این سایت دریافت کنید.

  علت و راه حل رفع تلخ شدن خورش قیمه با روش های جدید

  علت و راه حل رفع تلخ شدن خورش قیمه با روش های جدید خورش قیمه یکی از خورش های محبوب ایرانی است که بیشترین مشکلی که آشپزهای مبتدی و تازه کار با ان دارند تلخ

  نکات طلایی و ویژه برای خوشمزه تر شدن خورش قورمه سبزی

  نکات خوشمزه تر شدن خورش قورمه سبزی خورش قورمه سبزی از خورش های پر طرفدار ایرانی است که پختن آن به بهترین شکل …

  علت و راه حل رفع تلخ شدن خورش قیمه

  خورش قیمه یکی از خورش های محبوب ایرانی است که بیشترین مشکلی که آشپزهای مبتدی و تازه کار با ان دارند تلخ شدن قیمه می باشد. در این مطلب به مسائلی مثل علت تلخ شدن و راهکارهایی برای رفع تلخی خورش قیمه می پردازیم ، در ادامه با نکته چی همراه باشید.

  طرز تهیه خورش قیمه نذری

  خورش قیمه یکی از معروف ترین خورش های ایرانی است که علاوه بر اینکه می توان از ان به عنوان یک غذای مجلسی استفاده کرد

  تلخ شدن خورش قیمه با لیمو عمانی

  مهم ترین دلیل تلخ شدن خورشت قیمه لیمو عمانی می باشد ، البته به دلیل اینکه لیمو عمانی طعم بسیار خوبی به خورش قیمه می دهد نمی شود از خیر آن گذشت. لیمو عمانی در خورش قیمه مثل چاقوی دو لبه هست یعنی اگر درست استفاده شود خورش را خیلی خوشمزه می کند و گر به صورت اشتباه استفاده شود طعم خورش را تلخ و غیر قابل مصرف می کند.

  نکات خوشمزه تر شدن قورمه سبزی

  خورش قورمه سبزی از خورش های پر طرفدار ایرانی است که پختن آن به بهترین شکل کمی مشکل است

  علت تلخ شدن خورش قیمه با لیمو عمانی

  لیمو عمانی اگر بیش از حد در خورش قیمه بماند باعث تلخی خورش قیمه می شود و هر چقدر زودتر داخل خورش ریخته شود تلخی بیشتری داخل مزه خورش ایجاد می کند. چندین راهکار وجود دارد که شما خورش قیمه تان را با لیمو عمانی بپزید ولی خورش شما تلخ نشود ، در ادامه به این راهکارها می پردازیم.

  ۱ ) استفاده از پودر لیمو عمانی

  اگر در تهیه خورش خود از مقدار کمی لیمو عمانی پودر شده استفاده کنید خورش شما کمی طعم ترشی لیمو عمانی را به خود می گیرد ولی خوب این روش نقص هایی هم دارد. اول اینکه لیمو عمانی طعم بهتری نسبت به پودر لیمو عمانی دارد و دوما پودر لیمو عمانی باعث تیره شدن رنگ خورش می شود.

  ۲ ) استفاده از لیمو عمانی خیسانده شده

  در این راهکار شما می توانید لیمو عمانی ها را با چنگال سوراخ کنید سپس در آب ولرم قرار دهید تا تلخی شان گرفته شود سپس داخل خورش بیندازید. این راهکار هم یک نقص بزرگ دارد و ان هم این است که آب علاوه بر تلخی لیمو عمانی ، ترشی آن را هم نیز می گیرد.

  ۳ ) استفاده از لیمو عمانی نصف شده

  راهکار بعدی استفاده از لیمو عمانی نصف شده است که ما این راهکار را به شما پیشنهاد می دهیم. لیمو عمانی ها را از وسط نصف کنید سپس تخم های آنرا خارج کنید و در ۲۰ دقیقه پایانی پخت خورش به قابلمه اضافه کنید. با این روش لیمو عمانی طعم بسیار خوبی به خورش شما می دهد.

  ۴ ) بیخیال لیمو عمانی شدن !

  راه حل اخر این است که بیخیال استفاده از لیمو عمانی شوید که البته به نظر من واقعا حیف است طعم به این خوبی را از دست دهید. می توانید آبغوره یا تمرهندی را جایگزین لیمو عمانی کنید البته باز هم می گویم که هیچ چیزی نمی تواند جایگزین طعم لیمو عمانی در خورش قیمه باشد.

  رفع تلخی خورش قیمه

  تا اینجای کار دنبال این بودیم که کاری کنیم که غذای ما تلخ نشود اما در ادامه به این موضوع خواهیم پرداخت که اگر خورش قیمه ما تلخ شد با چه روشی تلخی آنرا کم کنیم و یا به طور کل از بین ببریم ، در ادامه با ما همراه باشید.

  استفاده از سیب زمینی

  اگر متوجه شدید خورش شما طعم تلخی می دهد خیلی سریع یک سیب زمینی درشت پوست بگیرید سپس داخل خورش بیندازید. پس از اینکه خورش آماده شد سیب زمینی را از خورش خارج کنید و دور بیندازید. اگر تلخی خورش شما خیلی زیاد نباشد با این روش می توانید مشکل را حل کنید.

  استفاده از زعفران و شکر

  اگر متوجه شدید خورش قیمه شما خیلی تلخ شده است و امکان گرفتن تلخی آن با سیب زمینی وجود ندارد، مقداری زعفران را بسابید و با کمی آب جوش دم کنید ، سپس به نسبت زعفران کمی شکر اضافه کنید و خوب مخلوط کنید تا شکر کمی حل شود سپس مخلوط زعفران و شکر را به قابلمه خورش اضافه کنید ، این راهکار علاوه بر اینکه تا حد زیادی تلخی خورش قیمه را می گیرد، باعث می شود خورش شما عطر زعفران بیشتری نیز بگیرد.

  آخرین بروز رسانی در : دوشنبه 14 مهر 1399

  منبع :عکس از اینستاگرام fateme.maahطرز تهیه خورش قیمه

  مطالب جدید

  طرز تهیه کیک حلوا خوشمزه به روش خانگی مرحله به مرحله

  طرز تهیه مافین موز خوشمزه و مجلسی مرحله به مرحله

  طرز تهیه خورش گوشت چرخ کرده خوشمزه مرحله به مرحله

  طرز تهیه خورش سبزیجات خوشمزه و رژیمی مرحله به مرحله

  طرز تهیه میلک شیک شکلاتی خوشمزه مرحله به مرحله

  طرز تهیه بستنی کیم زعفرانی خوشمزه و ساده مرحله به مرحله

  طرز تهیه نان بابکا خوشمزه و ساده مرحله به مرحله

  طرز تهیه کیک صبحانه ساده و خوشمزه مرحله به مرحله

  طرز تهیه فسنجان بادام زمینی خوشمزه مرحله به مرحله

  طرز تهیه کیک سیب گردویی ساده و خوشمزه مرحله به مرحله

  طرز تهیه کوکی کاوالا خوشمزه و مجلسی مرحله به مرحله

  طرز تهیه میلک شیک انبه خوشمزه و ساده مرحله به مرحله

  منبع : noktechi.ir

  گرفتن تلخی لیمو عمانی به ۳ روش آسان

  برای گرفتن تلخی لیمو عمانی روش‌های زیادی مانند جدا کردن هسته‌های درون آن، جوشاندن لیمو عمانی و یا خیساندن آن‌ها در آب ولرم وجود دارد.

  ستاره » 🍽️ آشپزی » 👩‍🍳 نکات آشپزی » گرفتن تلخی لیمو عمانی به ۳ روش آسان

  گرفتن تلخی لیمو عمانی به ۳ روش آسان

  برای گرفتن تلخی لیمو عمانی روش‌های زیادی مانند جدا کردن هسته‌های درون آن، جوشاندن لیمو عمانی و یا خیساندن آن‌ها در آب ولرم وجود دارد.

  آخرین به روز رسانی: مرداد 26, 1400

  ستاره | سرویس آش‍پزی – لیمو عمانی یکی از طعم دهنده‌های پر کاربرد بوده که در طبخ برخی از غذا‌های ایرانی مانند خورشت قیمه و قرمه سبزی بسیار مورد استفاده قرار می‌گیرد. این میوه خشک دارای خواص فراوانی است. با این حال، استفاده نا صحیح از آن ممکن است باعث ایجاد تلخی در غذا شود، چرا که در هنگام خشک کردن و تخمیر لیمو عمانی به آن ترکیبات تلخ مزه‌ای افزوده می‌شود. در این مقاله به بیان روش‌هایی برای گرفتن تلخی لیمو عمانی خواهیم پرداخت.

  روش‌های گرفتن تلخی لیمو عمانی

  با استفاده از روش‌های زیر می‌توانید تا حد زیادی مانع از ورود تلخی لیمو عمانی به غذا شوید:

  ۱. خارج کردن هسته یا تخم لیمو عمانی

  از آنجایی که درصد بالای از تلخی لیمو عمانی به تخم‌های آن مربوط می‌شود، بنابراین برای جلوگیری از تلخ شدن غذا بهتر از قبل از استفاده از لیمو عمانی، تخم‌ هسته‌های آن‌ خارج شود. برای این کار لیمو عمانی را شکسته و سپس با چاقو تخم‌های آن را خارج کنید.

  ۲. خیساندن لیمو عمانی در آب ولرم

  برخی از انواع لیمو عمانی با وجود خارج کردن هسته هایشان باز هم طعم تلخی در خود دارند. برای گرفتن تلخی آن‌ها می‌توانید لیمو‌ها را برای مدت نسبتاً کوتاهی در آب ولرم خیسانده و سپس آن‌ها را بشویید و در غذا بریزید.

  ۳. جوشاندن لیمو عمانی

  یکی دیگر از روش‌های گرفتن تلخی لیمو عمانی، جوشاندن آن در آب برای چند دقیقه و دور ریختن آب آن است. پس از این کار می‌توانید از لیمو‌های جوشیده شده در غذا استفاده کنید.

  نکات مهم

  برای آنکه تلخی پوست و محتویات داخل لیمو عمانی کمتر وارد غذا شود، قبل از ریختن آن در غذا بهتر است به جای شکستن، روی آن‌ها چند سوراخ کوچک ایجاد کنید.

  سعی کنید لیمو عمانی‌ها را در دقایق آخر پخت غذا در آن بریزید چرا که زود انداختن آن‌ها باعث می‌شود غذایتان بیش از حد طعم لیمو عمانی به خود بگیرد.

  حرف آخر

  علاوه بر استفاده از لیمو عمانی به صورت کامل و درسته، از پودر آن نیز به عنوان یکی از ادویه‌های پر استفاده در برخی از غذا‌های ایرانی استفاده می‌شود. در صورت تمایل به استفاده از لیمو عمانی بهتر است با روش‌های ذکر شده در این مطلب، تلخی آن تا حد زیادی گرفته شود. گرفتن تلخی پوست پرتقال نیز مانند لیمو امانی یکی از دغدغه‌های مهم خانم‌های خانه دار است و باید با اصول آن نیز آشنا باشید. لیموعمانی در طبخ غذاهای شما چه جایگاهی دارد؟ منتظر دریافت دیدگاه‌ها، تجربیات و سوالات شما در این خصوص هستیم…

  4/5 - (4 امتیاز) مطالب مرتبط

  قالب‌های کیک و شیرینی پزی را بیشتر بشناسید

  اسرار آشپزی از زبان سرآشپرهای حرفه‌ای دنیا

  ۸ روش ممکن برای پخت انواع گوشت به سالم ترین شکل ممکن

  تفاوت سرکه سفید و سرکه قرمز

  ترفند پوست کندن سیر با ساده‌ترین روش

  آموزش روش بن ماری در آشپزی

  ۱۰ ترفند آشپزی از سر آشپز‌های برجسته دنیا

  معرفی کاربردی ترین لیست لوازم قنادی و شیرینی پزی

  🍽️ آشپزی 🥣 پیش غذا 🍗 غذای اصلی 🍰 دسر 🍹 نوشیدنی‌ها 🥗 سالاد 🍳 صبحانه 🍛 دورچین 🧂 طعم‌دهنده‌ها 🥖 نان و خمیر

  🍭 میان وعده و تنقلات

  👩‍🍳 نکات آشپزی پیشنهادات ستاره

  مخصوص همکاران ستاره تبلیغات اینترنتی درباره ستاره تماس با ستاره آرشیو ستاره شرایط و مقررات فرصت های همکاری

  عضویت در پلتفرم ستاره

  با عضویت رایگان در پلتفرم ستاره به گلچینی ازبهترین مطالب و منابع اطلاعاتی به زبان فارسی دست پیدا کرده و از ابزارها و امکانات مخصوص کسب و کارها نیز استفاده نمایید.

  منبع : setare.com

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 8 ماه قبل
  4

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  برای پاسخ کلیک کنید