این سایت سعی دارد سایت های برتر سراسر ایران را معرفی کند ما با نمایش دادن پیش نمایشی از سایت، کاربران را به دیدن کامل مطالب سایت های معرفی شده دعوت میکنیم فلذا هیچ لینک، عکس، و متنی از سایت های معرفی شده کپی نمیشود.

  گرفتن مجوز کسب و کار

  دسته بندی :
  1. نکس
  2. مطالب سایت

  مهدی

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  گرفتن مجوز کسب و کار را از این سایت دریافت کنید.

  درگاه ملی مجوزهای کشور

  متقاضیان محترم, این درگاه صرفا برای درخواست صدور پروانه های صنفی می باشد، برای دسترسی به سایر اطلاعات مرتبط با مجوزهای کسب و کار، به درگاه جدید با آدرس mojavez.ir مراجعه کنید

  پایگاه مجوزهای کسب و کار

  دریافت گزارش مردمی

  مصوبات هیات مقررات زدایی

  سوالات متداول اطلاع رسانی درباره ما ثبت و پیگیری شکایت

  ثبت و پیگیری درخواست

  مشاوره کسب و کار

  پیگیری مجوز های درخواست شده

  تا قبل از تاریخ 1400/06/17

  ورود کاربران دستگاه های اجرایی

  منبع : auth.g4b.ir

  صفر تا صد اخذ مجوز تا شروع کسب و کار‌ + تصاویر

  آمار‌ها نشان می‌دهد بیش از ۲.۳ میلیون درخواست مجوز کسب و کار ثبت و بیش از یک میلیون مجوز نیز صادر شده است.

  ۱۵:۱۴ - ۰۶ اسفند ۱۴۰۰ ۸۰۷۱۱۸۰

  وب‌گردی وبگردی نظر دادن اشتراک گذاری دانلود PDF

  صفر تا صد اخذ مجوز تا شروع کسب و کار‌ + تصاویر

  آمار‌ها نشان می‌دهد بیش از ۲.۳ میلیون درخواست مجوز کسب و کار ثبت و بیش از یک میلیون مجوز نیز صادر شده است.

  باشگاه خبرنگاران جوان - در شرایط کنونی اقتصاد و جامعه، تسهیل فضای کسب و کار یک امر الزامی و ایجابی قلمداد می‌شود. واقعیت این است که اقتصاد کشور سال‌ها به صادرات ارزهای نفتی تکیه داشته و فراهم کردن بستر تولید و آسان سازی فضای کسب و کار که عمدتا باید توسط دستگا‌ه‌های دولتی صورت بگیرد با قوانین، ضوابط و شیوه‌ نامه‌های دست و پا گیر به هفت‌خوان تبدیل شده است.رونق تولید و اشتغال با تسهیل کسب و کار

  در سال‌های اخیر با توجه به اهمیت تولید و اشتغال، جوانی جمعیت و ماموریت کاهش نرخ بیکاری، رویکرد توسعه کسب و کار توسط بخش خصوصی در دستور کار گرفت. امسال نیز به شعار تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها مزین شد که نشان از اهمیت این مسئله همانند سال‌های گذشته دارد بنابراین اهتمام بیشتری برای سهولت به مجوزهای کسب و کار را از سوی مسئولان و حاکمیت می‌طلبد.

  بیشتربخوانید

  ۱۳ روز مانده تا الکترونیکی شدن مجوز های کسب و کار

   درخواست متمرکز صدور مجوز برای جلوگیری از فساد

  طبق قوانین و ضوابطی که سال 99 برای بهبود فضای کسب و کار مصوب شد صدور مجوز کسب و کارها به صورت متمرکز از یک درگاه انجام خواهد شد. علت این کار جلوگیری از امضاهای طلایی، رفتارهای سلیقه‌ای، حذف و یا ادغام قوانین و مقررات زاید و غیرضروری، کاهش زمان صدور مجوز، جلوگیری از فساد و رانت و همه عواملی است که به نحوی مخل شروع یک کسب و کار هستند.

   ۱۰ رویکرد برای تسهیل مجوز‌های کسب و کار

  دریافت مجوزهای کسب و کار یک حلقه از تمامی فرایندهای ارائه یک خدمت یا تولید محسوب می‌شود و 10 نگاه اصلی به این مسئله وجود دارد که باید در دستور کار مسئولان قرار گیرد.

  ۱- صدور مجوز کسب و کار، حق شهروند متقاضی مجوز است نه لطف دولت‌ها.

  ۲- شرایط صدور مجوز باید طوری آسان شود که هزینه سرمایه‌گذاری را تا حد ممکن پایین بیاورد.

  ۳- شرایط صدور مجوز طوری آسان شود که به زیرزمینی‌ها انگیزه دهد رسمی شوند و روی زمین بیایند.

  ۴- مجوز‌های کسب ­و کار بهتر است اعلامی (راه اندازی کسب و کار با نظارت پسینی) شود مگر کار‌های مغایر ضوابط اخلاقی و امنیت.

  ۵. نظارت بر کسب­ و کار‌ها بهتر است پسینی شود، یعنی دایمی و مردمی با بازرسی سیستمی.

  ۶. کمک به تولید باید از مجوز جدا شود تا افراد به طمع کمک رانتی دولت، مجوز مطالبه نکند، حمایت از تولید باید به واحد‌هایی داده شود که اهداف و استاندارد‌های دولت را محقق کنند نه هرکسی مجوز گرفت.

  ۷. متقاضی مجوز کسب­ و کار به سرمایه خود دلسوزتر از کارمندان دولت است. برای صدور مجوز، نباید طرح کسب ­و کار، طرح توجیهی و نظایر آن مطالبه شود.

  ۸. صدور هیچ مجوز کسب وکاری نباید به نظر کارشناس یا شورایی و نیز آزمون شفاهی موکول شود.

  ۹. برای صدور مجوز کسب و کار، عدم سوءپیشینه لازم نیست. مگر موارد دارای تصریح قانونی یا کار‌های مرتبط با امنیت.

  ۱۰. در‌های ورود به بازار باید همیشه باز باشد. محدودیت در صدور مجوز به بهانه ظرفیت‌گذاری، فاصله و اشباع بازار ممنوع است در موارد استثنا، مالیات تنظیمی بر حاضران در بازار انحصاری وضع شود تا هیچ داوطلبی پشت در بازار و فعالیت اقتصادی نماند.

  تا روز گذشته (۵ شنبه) براساس اعلام درگاه ملی مجوز‌های ۲ میلیون و ۲۳۱ هزار درخواست مجوز ثبت شده است.

   مصادیق کسب و کار و مجوزها

  تعریف قانون از کسب و کار چیست؟ هر فعالیت اقتصادی ذاتا مشروع شامل تولید یا عرضه یا تجارت کالا یا خدمت یا دارایی که اشخاص حقیقی یا حقوقی به قصد منفعت یا امرار معاش انجام می‌دهند و در ازای آن دارایی اعم از وجه نقد یا طلب یا امتیاز و امثال آن را مطالبه می‌کنند.

  براساس تعریف فوق، فعالیت خیریه خانوادگی، کسب و کار نیست اما این فعالیت‌هایی مانند سرمایه‌گذاری در بورس، اجاره دادن ملک، هر نوع استخدام اعم از کارمندی 30 ساله یا نقاش ساختمان یک روزه، خرید یک دارایی به قصد فروختن در آینده و سایر مباحث در زمره کسب و کار تلقی می‌شود.

  منظور از مجوز کسب و کار چیست؟ هر نوع نوشته یا مدرکی الکترونیکی یا غیرالکترونیکی که به موجب آن، یک صادر کننده قانونی مجوز، حق شروع و تصدی کسب و کار خاصی را برای شخص حقیقی یا حقوقی خاصی به رسمیت می شناسد. در مجوز کسب و کار، لازم است هویت صاحب مجوز، ماهیت کسب و کار و هویت صادرکننده مجوز ذکر شود اما ذکر دوره اعتبار و مکان و شرایط صدور مجوز، الزامی نیست.

   صادرکننده مجوز کسب و کار

  هر دستگاه اجرایی یا تشکل صنفی و حرفه‌ای که طبق قانون و مقررات مصوب مجلس شورای اسلامی، هیات وزیران یا شوراهای عالی به آن تکلیف یا اختیار صدور مجوز داده است می‌توانند مجوز صادر کنند.

  البته دریافت مجوز نیاز به پیش نیاز دارد. هر مدرک، استعلام یا سندی که داشتن آن برای دریافت مجوز کسب و کار خاصی لازم است. مدرک تحصیلی، گواهی‌های مهارتی نظیر گواهینامه رانندگی، گواهی قبولی در آزمون، گواهی عدم سوء پیشینه، گواهی سلامت جسمی و روحی، پیش نیاز دریافت مجوز هستند و مجوز کسب و کار محسوب نمی شوند.

  چه مجوزهایی امکان اعلانی شدن دارند؟

  مجوزهایی که هر چهار شرط زیر را داشته باشند، اعلانی یا به تعبیری ثبت‌محور می‌شوند:

  ۱. تصدی آن‌ها به دریافت یارانه و سهمیه از دستگاه‌های اجرایی نیاز نداشته باشد.

  ۲. تصدی آنها، امنیت و سلامت عمومی را (به تشخیص هیات) تهدید نکند.

  ۳. متقاضی اطلاعات محل و استعداد بنگاهش را شفاف ارائه دهد و نظارت ۲۴ ساعته پسینی و مردمی را بپذیرد.

  ۴. شرایط توقف فوری یا با اخطار فعالیت (با حکم دادگاه) وجود داشته باشد.

  کسب و کارهایی که با حکم قانون یا مصوبه هیات دولت، برای صدور مجوزشان نظارت پیشینی لازم است، تا اصلاح قانون یا مصوبه هیات دولت، اعلانی نمی‌شوند. هیات برای تهیه لایحه اصلاح قانون یا مصوبه هیات دولت اقدام خواهد کرد.

  منبع : www.yjc.news

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 5 ماه قبل
  4

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  برای پاسخ کلیک کنید