این سایت سعی دارد سایت های برتر سراسر ایران را معرفی کند ما با نمایش دادن پیش نمایشی از سایت، کاربران را به دیدن کامل مطالب سایت های معرفی شده دعوت میکنیم فلذا هیچ لینک، عکس، و متنی از سایت های معرفی شده کپی نمیشود.

  گرم ترین نقطه جهان کجاست

  دسته بندی :
  1. نکس
  2. مطالب سایت

  مهدی

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  گرم ترین نقطه جهان کجاست را از این سایت دریافت کنید.

  گرم ترین نقطه جهان

  با توجه به آخرین گزارشات ارائه شده توسط ناسا، کارشناسان زمین شناسی کویر لوت را گرم ترین نقطه جهان معرفی کرده اند. خوب است بدانید که کویر لوت در جنوب شرقی ایران واقع شده است.

  گرم ترین نقطه جهان

  تاریخ انتشار : ۱۲ شهریور تعداد بازدید : 8716

  شاید برای شما نیز جالب باشد که بدانید گرم ترین نقطه جهان در کدام کشور قرار دارد، در این مقاله قصد داریم اطلاعاتی در رابطه با گرم ترین نقطه جهان در اختیار کاربران سایت لحظه آخر قرار دهیم بنابراین در ادامه با ما همراه باشید پاسخ سوال خود را دریابید.

  کویر لوت

  با توجه به آخرین گزارشات ارائه شده توسط ناسا، کارشناسان زمین شناسی کویر لوت را گرم ترین نقطه جهان معرفی کرده اند. خوب است بدانید که کویر لوت در جنوب شرقی ایران واقع شده است.

  البته باید بدانید که انتخاب گرم ترین نقطه جهان کار آسانی نیست و اختلاف نظر های بسیاری در تعیین آن وجود دارد، برخی از افراد معتقد اند که صحرای العزیزه لیبی با دمای 58 درجه سانتی گراد و دره مرگ کالیفرنیا با دمای 56 درجه سانتی گراد گرم ترین نقاط کره زمین می باشند اما ماهواره ناسا دمای 71 درجه را در کویر لوت ثبت کرده است و به گفته کارشناسان این دما، بالاترین دمایی است که بر روی کره زمین ثبت شده است. بنابراین گردشگران تور کویر بدانند که بی شک کویر لوت گرم ترین نقطه کره زمین می باشد. لازم به ذکر است که تعیین گرم ترین نقطه کره زمین با توجه به گرمای سطح زمین انجام می گیرد و ارتباطی به دمای هوای منطقه ندارد. خوب است بدانید که برخی گرم ترین نقطه کویر لوت را منطقه گندم بریان می دانند اکا پرفسور کردوانی معتقد است که گرم ترین نقطه کویر لوت چاله مرکزی لوت می باشد لازم به ذکر است که این منطقه در 75 کیلومتری شرق شهرستان شهداد واقع شده است.

  @=img=@#=img=#

  توجه داشته باشید که گرم ترین نقطه دنیا با توجه به گرم شدن کره زمین هر ساله تغییر می کند.

  اگر از علاقمندان به بازدید از گرم ترین نقطه کره زمین هستید می توانید با تور کویر به این منطقه رفته و از آن بازدید کنید. امیدواریم این مقاله در سفر با تور کویر برایتان مفید واقع شود.

  گزارش مشکل

  نظرات کاربران درباره گرم ترین نقطه جهان

  زهرا شرفزاد آذر 1397 27 نفر پسندیدند

  هزینه تور کوریر نوردی

  @=img=@#=img=#

  زیباترین کویرهای ایران (معرفی کامل + عکس)

  @=img=@#=img=# کویر مصر @=img=@#=img=# کویر خور و بیابانک @=img=@#=img=# تنگه ظلمات لحظه آخر اخبار گرم ترین نقطه جهان

  امتیاز 5 از 5 | از بین 101 کاربران به گرم ترین نقطه جهان

  منبع : lahzeakhar.com

  گرم‌ترین نقطه زمین کجاست؟

  اقتصادی  /  اقتصاد بین الملل

  ۱۲:۱۲ ۱۴۰۰-۳-۱ http://fna.ir/1sis6 ۳ ۱

  گرم‌ترین نقطه زمین کجاست؟

  در حالی که تا پیش از این تصور می‌شد گرمترین نقطه زمین دره مرگ در کالیفرنیای آمریکاست اما اطلاعات جدید نشان می‌دهد که این مکان واقعا گرمترین نقطه زمین نیست.

  به گزارش خبرنگار گروه اقتصاد بین الملل خبرگزاری فارس به نقل از کالیفرنیا نیوز، تا پیش از این تصور می‌شد که دره مرگ در ایالت کالیفرنیای آمریکا گرمترین نقطه زمین است اما مطالعات جدید نشان می‌دهد که یک جای دیگر وجود دارد که از دره مرگ در آمریکا گرم‌تر است.

  دمای هوا در دره مرگ کالیفرنیا حتی تا 56.7 درجه حرارت را به ثبت رسانده اما دمای سطح زمین در دو نقطه دیگر در جهان گرم‌تر از دره مرگ است.

  یکی از این مکان‌ها دشت لوت در ایران و دیگری کویر سونوران در آمریکای شمالی است. تحقیقات دانشگاه کالیفرنیا نشان می‌دهد که دمای سطح زمین در دشت لوت در ایران نسبت به دیگر نقاط جهان دوره گرمای بیشتری را به ثبت رسانده و حتی رقم 80.8 درجه سیلسیوس را هم تجربه کرده است.

  از طرف دیگر قطب جنوب هم سردترین نقطه در جهان است به گونه‌ای که در برخی از نقاط آن شاهد رسیدن دما به منفی 110.9 درجه بوده‌ایم.

  در این تحقیقات، دانشمندان دمای سطح زمین طی 20 سال گذشته را مورد بررسی قرار داده و از تصاویر ماهواره‌ای با کیفیت بالا متعلق به سازمان تحقیقات جغرافیای آمریکا استفاده کرده‌اند. در این تحقیقات نهایتا مشخص شده که دشت لوت ایران گرم‌ترین نقطه و قطب جنوب سردترین نقطه زمین هستند.

  البته در مطالعاتی که در سال 2011 انجام شد دانشمندان گفتند که دمای دشت لوت تا 70.7 درجه حرارت را به ثبت رسانده اما تحقیقات جدید دمای بسیار بالاتری را برای این منطقه به ثبت رسانده‌ است و در واقع گرما در این منطقه 10 درجه بالاتر از آن چیزی است که دانشمندان انتظار داشتند. 

  انتهای پیام/

  شما می توانید این مطلب را ویرایش نمایید

  این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید

  آمریکا مرگ زمین درجه حرارت

  این خبر توسط افراد زیر ویرایش شده است

  اخبار مرتبط

  گرمای 42 درجه در اهواز و گردوخاک در زابل

  ۱۵:۴۵ ۱۴۰۰-۲-۲

  منبع : www.farsnews.ir

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 11 ماه قبل
  4

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  برای پاسخ کلیک کنید