این سایت سعی دارد سایت های برتر سراسر ایران را معرفی کند ما با نمایش دادن پیش نمایشی از سایت، کاربران را به دیدن کامل مطالب سایت های معرفی شده دعوت میکنیم فلذا هیچ لینک، عکس، و متنی از سایت های معرفی شده کپی نمیشود.

  یاسین رامین

  دسته بندی :
  1. نکس
  2. مطالب سایت

  مهدی

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  یاسین رامین را از این سایت دریافت کنید.

  یاسین رامین

  یاسین رامین

  از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد

  محمد یاسین رامین (متولد ۱۳۶۰) مدیر سابق مرکز دارویی رشد و متهم یکی از پرونده‌های معروف فساد مالی ایران است. یاسین فرزند محمدعلی رامین مشاور مطبوعاتی احمدی‌نژاد و همسر سابق مهناز افشار هنرپیشه سینما بود.

  یاسین رامین در مرداد ماه سال ۹۵ با شکایت جمعیت هلال احمر بازداشت و در اسفند همان سال با وثیقه آزاد شد. او متهم شده‌است که دو میلیون یورو از جمعیت هلال احمر برای واردات دارو و تجهیزات پزشکی دریافت کرده، اما این مبلغ را به فروشنده تحویل نداده‌است. رامین در دادگاه بدوی به ۱۷ سال حبس محکوم شده که ۷ سال آن قابل اجراست.

  یاسین رامین بعد از تغییر دولت و قاضی پرونده در آبان ۱۴۰۰ تبرئه شد.

  یاسین رامین در رسانه‌ها به واردات و توزیع شیرخشک آلوده متهم شده‌است. با این حال او و همسرش مهناز افشار این اتهام را رد کردند و سازمان تدارکات پزشکی هلال احمر نیز اعلام کرده که پرونده‌ای در مورد شیرخشک‌های فاسد وجود ندارد.[۱]

  منابع[ویرایش]

  ↑ وضعیت مبهم پرونده محکومیت یاسین رامین فرارو

  نهفتن نبو

  فساد اقتصادی در ایران

  پهلوی

  فساد مالی در دوران پهلوی

  جمهوری اسلامی موضوعات

  فساد مالی در دوران جمهوری اسلامی اتهام‌های اقتصادی محاکمه غلامحسین کرباسچی قرارداد کرسنت رشوه‌دهی استات‌اوی حقوق‌های نجومی املاک نجومی بورسیه‌های غیرقانونی توقیف طلا و ارز ایران در ترکیه

  اختلاس‌ها

  اختلاس ۳ هزار میلیارد تومانی اختلاس ۱۲۳ میلیارد تومانی فساد هشت هزار میلیاردی اختلاس در بیمه ایران

  افراد مرتبط

  غلامحسین کرباسچی شهرام جزایری محمودرضا خاوری بابک زنجانی مهدی شمس حمید فلاح هروی علیرضا زیباحالت‌منفرد مرتضی رفیق‌دوست ناصر واعظ طبسی محمدرضا رحیمی

  (فاضل خداداد مه‌آفرید امیرخسروی وحید مظلومین حمیدرضا باقری درمنی)

  جستارهای وابسته

  دیوان محاسبات کشور فساد در ایران پول‌شویی در ایران بانک آریا آقازاده فهرست اختلاس‌های مالی در ایران

  رده الگو درگاه

  رده‌ها: زادگان ۱۳۶۰متهمان به اختلاس در ایران

  منبع : fa.wikipedia.org

  یاسین رامین تبرئه شد؛ شوهر سابق مهناز افشار که بود و چه اتهاماتی داشت؟

  امروز خبر رسید که یاسین رامین فرزند محمد علی رامین مشاور مطبوعاتی محمود احمدی نژاد و همسر سابق مهناز افشار در دادگاه تجدید نظر از تمامی اتهامات تبرئه شده است.

  ۱۹:۴۲ - ۲۷ آبان ۱۴۰۰ ۷۹۷۰۴۸۹

  وب‌گردی وبگردی نظر دادن اشتراک گذاری دانلود PDF

  یاسین رامین تبرئه شد؛ شوهر سابق مهناز افشار که بود و چه اتهاماتی داشت؟

  امروز خبر رسید که یاسین رامین فرزند محمد علی رامین مشاور مطبوعاتی محمود احمدی نژاد و همسر سابق مهناز افشار در دادگاه تجدید نظر از تمامی اتهامات تبرئه شده است.

  به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان،امروز خبر رسید که یاسین رامین فرزند محمد علی رامین مشاور مطبوعاتی محمود احمدی نژاد و همسر سابق مهناز افشار در دادگاه تجدید نظر از تمامی اتهامات تبرئه شده است. این اتفاق در حالی بود که یاسین رامین پیش از این در ماجرای واردات شیر خشک های آلوده به ۱۷ سال زندان و جریمه ۲ میلیون یورویی محکوم شده و این موضوع نقش مهمی در طلاق او از مهناز افشار داشته بود. رامین در اولین واکنش به رأی دادگاه تجدید نظر گفته بود که بارها خواستار برگزاری علنی دادگاهش شده زیرا «می‌خواستم برای همه کسانی که دچار سوءتفاهم شده بودند مشخص شود محتوای این پرونده ربطی به شیرخشک فاسد و اختلاس و حتی تخلف مالی ندارد».

  یاسین رامین در مرداد ۱۳۹۵ و با شکایت هلال احمر بازداشته شده و متهم شده بود که دو میلیون دلار از این نهاد برای واردات دارو و تجهیزات پزشکی دریافت کرده اما مبلغ فوق را به فروشنده این تجهیزات نداده است. بعد از اعلام حکم اولیه دادگاه، وکیل یاسین رامین گفته بود: «حکم موکل بنده آقای یاسین رامین صادر شده است. اما این حکم هنوز قطعی نیست. حکم وی در دادگاه بدوی ۱۷ سال محکومیت است و آنچه اجرایی خواهد شد حکم حبس به مدت ۷ سال است». به ادعای جمعیت هلال احمر که شاکی این پرونده بود، شرکت دارویی «رشد» به یاسین رامین مالک آن است، قرار بوده به عنوان واسطه تجهیزاتی به ارزش ۲ میلیون یورو را از یک شرکت خارجی خریداری کند و دلیل انتخاب آقای رامین نیز داشتن تبعیت آلمانی وی بوده که در وارد کردن تجهیزات آلمانی می توانسته بسیار موثر واقع شود.

  پرونده یاسین رامین بیشتر با عنوان پرونده شیر خشک های آلوده شناخته شده و بسیاری مدعی شده اند که این شیر خشک ها باعث نابینایی و مرگ نوزادان متعددی شده است، ماجرایی که در شبکه های اجتماعی نیز واکنش های بسیاری را در پی داشت. اما هم رامین و هم شاکی پرونده ارتباط این پرونده و آقای یاسین رامین با ماجرای پرونده شیر خشک های آلوده را رد کرده بود. بعد از دستگیری فرزند مشاور مطبوعاتی دولت احمدی نژاد در مرداد ۱۳۹۵ بود که عباس جعفری دولت‌آبادی دادستان عمومی و انقلاب تهران از صدور قرار وثیقه ۲۹ میلیارد تومانی و بازداشت متهم شرکت رشد وابسته به سازمان هلال احمر خبر داد و گفت: «این پرونده با اعلام شکایت هلال احمر در دادسرای کارکنان دولت تحت رسیدگی است و بازپرس برای متهم قرار وثیقه ۲۹ میلیارد تومانی صادر کرده که متهم به‌لحاظ عجز از تودیع وثیقه به زندان معرفی شده است».

  وکیل یاسین رامین نیز مدعی شده بود که موضوع این پرونده یک اختلاف حساب بین شرکت موکلش و هلال احمر است که مبلغ آن کمتر از یک میلیون دلار است و بخش اعظمی از مدارک و اسناد مربوط به این موضوع از آلمان واصل شده و تنها بخش کوچکی باقی مانده که مستلزم حضور نماینده هلال احمر در آلمان و بررسی دفاتر حسابرسی است. افشار در واکنش به دستگیری همسرش نوشته بود: «وارد کردن شیر خشک آلوده، جنایتی نیست که بتوان از کنار آن گذشت. من هیچ فراری از موضوعی که دربارهٔ همسرم مطرح می‌شود نکرده‌ام. چون این که مطرح می‌کنند شیرخشک فاسد وارد کرده و باعث کشته شدن بچه‌ها شده، جنایتی نیست که بتوان از کنار آن گذشت. همسر من هفت ماه بابت پرونده‌ای که برایش تشکیل شده به زندان رفته و پرونده او هنوز باز است و با این فضاهایی که علیه او درست شده بعید نیست محکوم هم بشود ولی اجازه بدهید محکوم بشود، بعد ببینید به چه چیزی محکوم شده».

  در اسفند ۹۵ بود که یاسین رامین پس از ۷ ماه زندان با قرار وثیقه ۲۹ میلیارد تومانی آزاد شد. مهناز افشار که در شبکه های اجتماعی حضور فعالی داشت، در بحبوحه دستگیری و محاکمه شوهرش به اخبار مربوط به ارتباط دستگیری یاسین با ماجرای شیر خشک های آلوده واکنش نشان داده و بارها مدعی شده بود که دستگیری شوهرش ارتباطی با این ماجرا ندارد و به اختلافات مالی مرتبط است. در حالی که رسیدگی به پرونده یاسین رامین و محکومیت او در جریان بود، مهناز افشار در مهر ماه ۱۳۹۸ در پیامی اینستاگرامی از طلاق خود از شوهرش خبر داد در حالی که یک دختر به نام لیانا داشتند. وی در استوری خود در اینستاگرامش چنین نوشت: «هر آدمی ضعیف یا قوی یک وجودی داره. ولی وقتی تصمیم می گیری یک مادر مجرد باشی باید دوتا وجود داشته باشی و اونارو برای خودت و فرزندت قوی تر هم بکنی.». این دو در خرداد ۱۳۹۳ و زمانی که افشار ۳۷ ساله و رامین ۳۳ ساله بود با هم ازدواج کردند و دخترشان نیز در خرداد ۱۳۹۴ متولد شد.

  مهناز افشار در واکنش به تبرئه شوهر سابقش از اتهامات، در پیامی توییتری نوشت: «هفت سال شاهد حواشی هایی که برات ساخته شده بود و اصل پرونده ات بودم. و حالا مهم ترین چیز از دید خودم را میگم و آنهم غم و دردی بود که در این سالها در سکوت تحمل کردی و صبوری و متانت رفتاری که در این سالها و همه این اتفاقات داشتی. بهت تبریک میگم». به ادعای برخی رسانه ها، یاسین رامین پیش از مهناز افشار نیز یک بار دیگر ازدواج کرده و به خاطر موقعیت شغلی پدرش، مدتی در آلمان زندگی کرده و از دانشگاه علامه طباطبایی نیز در رشته علوم سیاسی فارغ التحصیل شده بود.

  درگیری های مهناز افشار با کاربران در شبکه های مجازی بر سر ارتباط شوهرش اکنون سابقش با پرونده شیر خشک های آلوده باعث واکنش پدر شوهرش، محمد علی رامین، نیز شود که در توییتی نوشته بود :«سابقا پیغام داده بودم، اگر خانم افشار بخاطر ظلمی که به همسرشان شده، با همه چیز به لجاجت برخیزد، نه فقط مشکلی را حل نخواهد کرد، بلکه متقابلا یک مسئله ساده “اختلاف حساب با هلال احمر” را پیچیده و عنادآلوده تر هم خواهد کرد». مهناز افشار در سال ۹۸ به همراه دخترش ایران را به مقصد آلمان ترک کرد و مدت کوتاهی بعد خبر جدایی اش از محمد یاسین رامین را در اینستاگرامش اعلام کرد. وی پس از ترک کشور در یک مسابقه استعدادیابی به نام «پرشیاز گات تلنت» که در کشور سوئد برگزار می شد حضور یافت و به همراه ابی، خواننده مشهور لس آنجلسی، داوری این مسابقه را برعهده گرفت.

  منبع : www.yjc.news

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 6 ماه قبل
  4

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  برای پاسخ کلیک کنید